Ygeiafobija

Translytiškumas: kai kurie žmonės jaučia, kad jų biologinė lytis neatitinka jų lyties tapatybės. Dėl to kai kurie žmonės renkasi laikyti save translyčiais. 

Vyriškus lyties organus turintis žmogus laiko save moterimi ir atvirkščiai. 

Vadovaujantis logika, žmogus, nepriklausomai nuo savo fiziologijos, gali pasirinkti savo esmę ir įvardinti savo fiziologinę būklę. 

Taip pat bet kuo sergantis (ar sveikas) žmogus gali pats nuspręsti, ar ši jo būklė yra liga, ar pati normaliausia būsena. 

Žmogus gali vengti skiepų, nes:

įsitikinęs, kad yra absoliučiai sveikas;

įsitikinęs, kad skiepas pakenks sveikatai, po skiepo jis gali susirgti ar net numirti.

Ir taip, kaip šiuolaikinė visuomenė kviečia gerbti bet kokį žmogaus pasirinkimą savo lyties atžvilgiu, logiška, kad ta pati visuomenė privalo gerbti asmens pasirinkimą būti sveiku be skiepų. 

Propaganda skiepytis atitinka propagandą, nukreiptą prieš žmogaus teisę pasirinkti lytį, atitinkamai, propaguojantys skiepus turėtų būti prilyginami homofobams, o gal net rasistams, nes jie netoleruoja bei negerbia asmenų pasirinkimo laikyti save sveikais (ta pati fiziologija, kaip ir lyties pasirinkimo atveju). 

Be abejo, šiam nepakantumo atvejui, pavadinimai “homofobija” ir “rasizmas” nėra tinkami, todėl reiktų sugalvoti tikslesnį terminą. 

Graikiškai sveikata  –  υγεία (ygeia). Baimė  –  φόβος (fobos). 

Nepripažįstantys žmonių įsitikinimo, kad jie sveiki, galėtų būti vadinami ygeiafobais, o žmonės, įsitikinę, kad yra sveiki ir be skiepų, galėtų būti vadinami ygeiafilais arba antivaksfilais.

Taigi, žmonės, bijantys sveikų žmonių  –  ygeiafobai. 

Juos sutinkame dažnai: lauke, su kaukėmis ar net apsauginėmis pirštinėmis, politikoje – veik kiekvienas vyriausybės narys, žiniasklaidoje  – praktiškai visoje, ypač finansuojamoje įvairių fondų ar valstybės. Socialiniuose tinkluose – įvairiose grupėse, puslapiuose, o dažnai tai būna eilinio, ne itin išprususio, tikinčio ateiviais bei plokščiažemiškumu, asmens pasirinkimas. Toks asmuo tiki „mokslu“, teigiančiu, kad „atlikti ilgalaikiai vakcinos poveikio stebėjimai“, kai tuo tarpu, pati vakcina maždaug metų senumo.

Kalbant paprasčiau – ygeiafobai, tai žmonės, susipykę su sveiku protu bei logika. Tačiau jie egzistuoja ir jų daug, todėl su jais reikia skaitytis.

 

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite