Skip to content

Virtos bulvės su grietinėle: paprasta ir skanu

bulvės su grietinėle

Bulvės su grietinėle ir kitais priedais: paprasta ir be galo skanu. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Kas čia per keistenybė –  bulvės su grietinėle? Pildykime lietuviškų bulvinių patiekalų asortimentą, naudokime iki šiol nenaudotus ingredientus. Patikėkite: tikrai skanu! O skaniausia, kai bulvės jaunos. Jos yra tinginių džiaugsmas, nes ir skanios, ir skusti nereikia. 

Patiekalas gaminamas paprastai, o dvejoms nemažoms porcijoms mums reikia turėti:

1 kg jaunų bulvių;

100 g rūkytų lašinukų;

1 svogūno galvos;

kelių grybukų (tinka šampinjonai);

žalumynų (krapų, svogūnų laiškų);

100  –  150 ml grietinėlės;

druskos pagal skonį.

Gaminimas

Bulves gerai nuplauname ir neskutę įdedame į puodą su vandeniu, užkaičiame ugnį, pasūdome.

Kol bulvės verda, keptuvėje kepiname smulkiai pjaustytus lašinukus. Kai jie paleidžia taukus, sumetame smulkiai kapotą svogūną. Kepiname, kol svogūnas pageltonuos, tada įdedame plonai pjaustytus grybus ir porą minučių pakepinę keptuvę nukeliame nuo ugnies.

Kai bulvės išvirė, nusunkiame vandenį  ir trumpam padedame ant ugnies. Palaukiame, kol išgaruos likęs vanduo. Tada į tą patį puodą suverčiame keptuvės turinį, pabarstome kapotais žalumynais ir supilame grietinėlę. Trumpai pakaitiname, išmaišome. 

Ir štai, patiekalas  – bulvės su grietinėle – gatavas!

Tinka valgyti be nieko, užsigeriant kefyru ar rūgpieniu. Labai skanu su daržovių salotomis arba silkute. Na, ką aš čia pasakoju: kiekvienas sugalvos, kaip tokį skanėstą sunaikinti!

Skanaus! 

Apie bulves

Bulvėse yra daug kalio, kuris dalyvauja organizmo skysčių apykaitoje bei fermentiniuose procesuose. Kalis stiprina širdies darbą, padeda greičiau iš organizmo pašalinti skysčius. Pagal kalio kiekį bulvės nusileidžia tik petražolėms ir ankštiniams. Bulvės taip pat vertinamos dėl kalcio, magnio, mangano, geležies, vario, fosforo ir sieros gausos.

100 g bulvių yra apie 90 kcal. Tai kelis kartus daugiau nei kitose daržovėse, bet 3 kartus mažiau nei tokiame pat kiekyje makaronų.

Daugiau mano patiekalų galite rasti štai čia.

 

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite