Skip to content

Varnos

Tai, kad esu kiek kitoks, pastebėjau jau senokai. Turiu nestandartinių potraukių, pasiryžau prisipažinti. Ir man visai negėda.

Parkuose žmonės lesina balandžius, o prie upės – šeria gulbes.

O vakar sužinojau, kad man labiausia patinka maitinti varnas.

Vakar nešiau kaulelius vienam pažįstamam šuniui, pakeliui pastebėjau dvi gražias varnas, kurios man pasirodė alkanos. Paėmiau patį mažiausią vištos kaulelį  ir numečiau į žolę. Abi puolė prie masalo ir viena jų be jokios klaidos sugriebė vešlioje žolėje besislepiantį smulkų kauliuką. Nustebau.

Toliau sutikau dar vieną pilkąją gražuolę, tupinčią medyje. Atsargiai, kad neišgąsdinčiau, numečiau kaulelį ir paukštė be jokių abejonių nusklendė tiksliai į tą vietą, kur buvo maistas.

Eksperimentą pakartojau dar su viena varnele.

Pamenu, skaičiau jog varnos ir papūgos – vieni protingiausių paukščių, savo intelektu lenkiantys net kai kuriuos žinduolius. Šie paukščiai gali išspręsti painias užduotis, aišku, jei tai susiję su maisto gavimu. Ir dar skaičiau: varna įvertina žmogaus būklę. Jei tai vaikas ar senolis, netgi ramiai vaikščiojanti pora – ji taip pat rami ir nebijo. Jei tai „kovinio“ amžiaus jaunuolis, varna jo vengia ir neprisileidžia.

Varnos kreipia dėmesį į keistus, nestandartinius žmonių atliekamus judesius. Taip pat joms patinka blizgantys daiktai (kaip ir šarkoms), jos sugeba skaldyti riešutus  – meta iš didelio aukščio ant asfalto, ir niekada nemeta ant žolės. Jos linksminasi: čiuožinėja ant ledo ar slidžių stogų. Joms patinka erzinti šunis bei kates . Gali ir įkirsti.

Varnos – visalesės. Jos gali misti ir augaliniu, ir gyvulinės kilmės maistu.

Balandžiai, kad ir labai gražūs, tačiau žiopli ir savo intelektu varnai neprilygsta nei iš tolo. Jei varną lyginti su protingu žmogumi, tai balandį lyginčiau su lauke kaukę nešiojančiu, švelniai sakant, keistuoliu (kai tai neprivaloma). Štai toks skirtumas tarp varnų ir balandžių.

Užtat man jos ir patinka. 

Gal jums patiks linksmas apsakymas „Kelionė į praeitį“?

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite