Skip to content

Baisi tragedija Indijoje: apčiuopiamas ryšys su 20 pavogtų Dulkio vagonų

Pasaulinė spauda gąsdina ne mažiau, nei Lietuvos politikai ir taip pat skelbia įspūdingus skaičius,  kad būtų kuo baisiau. 

Jau prisijuokėme iš Dulkio, kuris aimanavo apie dingusius 20 vagonų su priemonėmis, skirtomis ligoninėms. Vitalijus Balkus paskaičiavo, (Linksmoji aritmetika arba 20 vagonų melo), kad visos išvardytos ir beveik milijoną eurų kainavusios medicinos priemonės turėtų tilpti maždaug į du vagonus. Kas dingo iš likusių 18 vagonų  –  iki šiol lieka paslaptimi. Tačiau skaičiai įspūdingi: 20 vagonų! Pavogė! Vau!

Dabar prasideda vajus su Indija. Pasaulio progresyvioji spauda pateikia gąsdinančius skaičius: praėjusią parą šalyje prasinešė naujas mutantas, kuris per dieną (kartu su senają, gerąja korone) nusinešė 2767 žmonių gyvybes. Skaičius tikrai įspūdingas, juk per vieną parą išmirė visa Šeduva (2526 gyventojai, 2020 metų duomenimis) ir dar beveik 250 aplinkinių kaimelių gyventojų. Žiauru!

Žinoma, ne visos informavimo priemonės užsimena, kad toje pačioje Indijoje gyvena maždaug 1 369 877 096 žmogus (2020 metų duomenys) ir, jei lyginti su Lietuva, ten jų tūsinasi maždaug 490 kartų daugiau. Lietuvoje, jei statistika neklysta, gyvena 2 794 000 žmonės. 

Jei praėjusį šeštadienį Lietuvoje nuo koronės mirė 5 žmonės, tai paėmus Indiją ir ją padalinus į mažas Lietuvėles, gautume, kad, kiekvienoje jų mirė po … 5.64 žmones. 

Tai reiškia, kad 2767 mirtys Indijoje atitinka 5.64 mirtis Lietuvoje. Taip, šiek tiek daugiau, nei 5 mirę mūsų šalyje. Daugiau  –  0,64 žmogumi. 

Baisu, tiesa?

Svarbu skelbti kuo įspūdingesnius skaičius, o galvoti mes jau beveik atpratome. Ir skaičiuoti.


Photo by Dollar Gill on Unsplash

Komentuokite