Skip to content

Rusijai nedraugiškos šalys: oficialiai patvirtintas sąrašas

Rusijos vyriausybė pasirašė įsakymą, kuriame pateikiamas sąrašas valstybių, kurių „nedraugiški veiksmai nukreipti prieš šalį, jos įmones ir piliečius”. Apie tai pranešė TASS, remdamasi Ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Į šį sąrašą įtrauktos Australija, Jungtinė Karalystė, ES šalys, Islandija, Japonija, Lichtenšteinas, Kanada, Monakas, Juodkalnija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Korėja, San Marinas, Singapūras, Šveicarija, Taivanas, Ukraina ir JAV.

Nedraugiškos šalys

Rusijai nedraugiškų šalių sąrašas © Rusijos vyriausybės svetainė

Pagal ankstesnį prezidento Vladimiro Putino pasirašytą dekretą Rusijos įmonės ir piliečiai, turintys įsipareigojimų užsienio kreditoriams iš nedraugiškų šalių sąrašo, galės atsiskaityti ne valiuta, o rubliais.

Į sąrašą įtrauktos šalys įvedė sankcijas Rusijai arba prisijungė prie jų dėl invazijos į Ukrainą.

Sąvoka „nedraugiška šalis” Rusijos įstatymuose pirmą kartą atsirado praėjusių metų balandį. Tada prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, leidžiantį tokioms valstybėms uždrausti kitų šalių piliečiams dirbti jų diplomatinėse atstovybėse Rusijoje. Į sąrašą įtrauktos JAV ir Čekija.

Jums bus įdomu „Tarptautinė gimnastikos federacija pradės tyrimą dėl Rusijos sportininko, apdovanojimo metu ant krūtinės demonstravusio raidę “Z”

Komentuokite