Skip to content

Rusija nusprendė pakeisti „iPhone” išmaniuoju vietinės gamybos telefonu “AYYA T1” už 143€ 

Rusijos Valstybės Dūmos deputatė Marija Butina parodė rusišką išmanųjį telefoną AYYA T1, kuris, anot jos, turėtų visiškai pakeisti „Apple iPhone”  –  taip savo „Telegram” kanale teigė pati Butina.

Kartu ji paragino Valstybės Dūmą atsisakyti „iPhone” ir „Samsung” bei pereiti prie „AYYA T1”, sakydama, kad išmanusis telefonas, kuriame veikia „Android” operacinė sistema, kainuoja 15 000 rublių (143€)*

Gegužės mėn. taip pat planuojama pristatyti rusišką „Aurora” operacinės sistemos versiją.

AYYA T1

Rusijos Valstybės Dūmos deputatė Marija Butina

Deputatė kreipimasis į savo auditoriją:

“Žinot ką, ponai iš „Apple”, gal eikite į mišką (а идите-ка вы лесом)? O jūs, mielieji, tapkite deputato ir išmaniojo telefono AYYA T1 pirmojo kontakto liudininkais. Gaunasi lakoniškai: aš ir AYA. Pagrindinis šio prietaiso elementas yra mygtukas, kuriuo galima visiškai išjungti kamerą ir mikrofoną. Pasaulyje nėra analogų. Taigi mažoji AYA yra patikimiausias telefonas, saugantis nuo svetimų ausų ir akių! Mes tai įveiksime, draugai. Net nesijaudinkite. Mes tiek daug iškentėjome.”

Telefono AYYA T1 techniniai duomenys:

AYYA T1

telefonas AYYA T1

Ekrano įstrižainė, coliai – 6,55;

Akumuliatoriaus talpa, mAh – 4000;

Pagrindinės kameros raiška, mp – 13;

Antrinės kameros raiška, mp – 5;

Procesorius – „Helio P70” (8 branduoliai), 2,1 GHz;

Pagrindinė korpuso medžiaga – metalas, plastikas;

Belaidės sąsajos „Bluetooth”, NFC, „Wi-Fi”, GPS;

Ekrano skiriamoji geba – 1600×720;

Procesoriaus branduolių skaičius – 8;

Operatyvioji atmintis – 4 GB;

Vidinė atmintis  –  64 GB;

Svoris  –  195 g.

Specialisto apžvalga

Apie išmanųjį telefoną AYYA T1 ixbt.com žurnalistai kalbėjosi su technikos specialistu Timofejumi Gordeyko.

– Rusiškas išmanusis telefonas – koks jis?

 – Už tokią kainą – nieko gero. Pradėkime nuo procesoriaus. Ketverių metų senumo „MediaTek Helio P70″** yra geras, apie jį negaliu pasakyti nieko blogo. Dar dabar jis dažnai dedamas į kinų išmaniuosius telefonus, kuriuose veikia pakankamai gerai. Galite žiūrėti vaizdo įrašus, be problemų tikrinti pranešimus, žaisti nesudėtingus žaidimus. Jei tie, kurie parašė programinę įrangą, jos nesugadino, telefonas nestrigs. Judame toliau. 4GB RAM vis dar pakenčiama, tačiau už tuos pačius pinigus galite gauti kažką iš kinų, kur bus 8GB RAM, 128GB atminties ir net „Snapdragon” procesorius. 4000 mAh baterija nėra didelė, tačiau tai priklauso nuo programinės įrangos ir procesoriaus. Vis dėlto už 19 tūkst. rublių (180€) visko yra per mažai. 13 megapikselių kamera 2022 metais už tokius pinigus  –  tarsi pajuokai. Atrodo, tarsi kamera į smartfoną buvo įmontuotas tik tam, kad būtų panašumas į kitus telefonus. 

– Ką manote apie „Aurora” operacinę sistemą?

 – Galvoti apie mūsų gamybos (Rusijos) OS man yra baisu. Visų pirma, abejoju, ar tai būtų labai saugu. Konkrečiai, abejoju dėl piniginių sandorių telefonu saugumo, mokėjimo už pirkinius, apsaugos nuo virusų. Tačiau jei, viską pradėtų kontroliuoti „Kaspersky”, gal kažkas ateityje ir gautųsi. Antra, esu tikras, kad nėra pritaikytų jokių apsų, nieko. Mūsų programuotojai šimtmečius rašys “Aurorai” skirtą programinę įrangą, o pati operacinė sistema mirs, kaip mirė „Windows Phone”. Kam reikalingas išmanusis telefonas be programinės įrangos? Tai įdomi idėja, bet kam ji reikalinga? Paranojikams ir kariškiams? Akivaizdu, kad šiuo smartfonu domėsis labai mažas gyventojų procentas. Telefonas yra blogas. Už tuos pačius pinigus įsigykite septintąjį „iPhone” iš „Avito” ir jis bus keliskart geresnis. Telefono pavadinimas taip pat yra niekuo neišsiskiriantis – kaip ir kinų. Apibendrinant: šis telefonas už savo pinigus gerokai nusileidžia konkurentams.

*Realiai šio telefono už 143€ Rusijoje nusipirkti neįmanoma, mažiausia matyta kaina  –  180€, yra pasiūlymų pirkti ir už 237€.

** šiame telefone naudojami procesoriai gaminami Taivano įmonėje MediaTek Inc. Jau žinoma, kad Taivanas Rusijai įvedė sankcijas, todėl neaišku, kokius procesorius ateityje naudos “AYYA T1” gamintojai.

Jums taip pat gali patikti anekdotas „Protingas pirmokas”

Komentuokite