Skip to content

Ričardas Giras: kvailiokite. Būkite geri. Būkite keisti. Kitkam, paprasčiausia, nėra laiko…

būkite keisti

Ričardas Giras. Nuotrauka: Nancy Pelosi’s House office, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Ričardas Giras:

Mano mama visą gyvenimą stengėsi sveikai maitintis. Niekada nevartojo alkoholio, nei kokio nors “blogo” maisto, kiekvieną dieną sportavo, visada buvo judri ir aktyvi, naudojo visus gydytojo rekomenduotus papildus, į saulę niekada neišeidavo be apsauginio kremo, o jei ir išeidavo, tai būdavo kiek įmanoma trumpiau, bendrai, ji saugojo savo sveikatą, darė viską, kas tik įmanoma. Dabar jai 76 metai, ji serga odos vėžiu, kaip ir kaulo čiulpų vėžiu ir sunkios stadijos osteoporoze. 

Mano draugo tėvas valgo bekoną su bekonu, sviestą pasiskanina sviestu, taukus   –  taukais, niekada neužsiiminėjo sportu, kiekvieną vasarą sudegdavo saulėje iki traškančios plutelės, praktiškai, jis gyveno pilnais pajėgumais, ne taip, kaip patarinėdavo aplinkiniai. Jam dabar 81 ir gydytojai sako, kad jo sveikata kaip jaunuolio. 

Žmonės, nuo savo nuodų nepasislėpsite! Jie egzistuoja ir jie jus susiras, taip kad, kaip pasakė mano draugo mama: “Jei būčiau žinojusi, kad mano gyvenimas taip baigsis, aš jį būčiau pragyvenusi pilnais plaučiais, mėgaudamasi viskuo, ką man drausdavo daryti!”.

Niekas iš mūsų iš čia neištruks gyvas, tad, prašau, nustokite į save žvelgti, kaip į antrarūšį. Skaniai valgykite. Būkite saulėje. Nerkite į jūrą. Dalinkitės tuo, kas jums ant širdies. Kvailiokite. Būkite geri. Būkite keisti. Kitkam, paprasčiausia, nėra laiko.

Paruošė Saulius Veržikauskas 

Gal jums įdomu, kuriuose pasaulio regionuose žmonės dažniausiai sulaukia 100 metų?

Komentuokite