Skip to content

Prieš kažką smerkiant, apsiauk jo batus ir praeik jo kelią

Kai kuriose Afrikos gentyse yra tokia mada  –  trikampiu nusidildinti dantis. Jei tavo dantys trikampiai  –  tu gražuolis (-ė) ir tau daug daugiau šansų atkreipti priešingos lyties dėmesį…

Kitur ant kaklo veriami žiedai, moterų kaklai taip išilgėja, kad po to be šių papuošalų jos galvų nenulaiko.

Japonijoje mergaites apaudavo medinėmis klumpaitėmis ir jų kojytės deformuodavosi, jos visą gyvenimą likdavo mažos. Vyrams tai labai patikdavo, tai tiesiog seksualumo įsikūnijimas.

Senovėje daug kur dievams buvo aukojamos ir žmonių gyvybės, o kinų imperatoriai ilgą laiką su savimi į kapą nusitempdavo ne tik žmonas, bet ir šimtus tarnų, tūkstančius karių.

Dar XIX amžiuje Anglijoje rūkymas buvo pripažįstamas, kaip vaistas, buvo rekomenduojama rūkyti nėščiosioms bei plaučiais besiskundžiantiems vaikams. O pusryčiams tada visi mielai kaldavo alų  –  vyrai, moterys, maži ir dideli.

Dar praėjusiame amžiuje JAV buvo pardavinėjami “jaunojo chemiko” rinkinėliai, į kurių sudėtį įeidavo radioaktyvus metalas. Taip pat būdavo gaminama radioaktyvi dantų pasta, o radiacijos būdu sanatorijose būdavo bandoma padėti išvengti įvairių ligų.

Daug nesąmonių padaryta praeityje, tačiau tada tai nebuvo nesąmonės  –  visi tuo tikėjo ir žavėjosi, vertino tik teigiamai, nes kiekvienam veiksmui būdavo aiškus, gal net “mokslinis” paaiškinimas.

***

„Prieš kažką smerkiant, apsiauk jo batus ir praeik jo kelią, įlipk į tą šūdą, į kurį jis buvo įlipęs, užuosk jo kvapą ir tik po to kalbėk, kad tu žinai, kaip reikia teisingai vaikščioti“

***

Mes niekada nepapulsime į praeitį ir niekada nesuvoksime, kodėl buvo daromos įvairios nesąmonės, nes mes gyvename čia ir dabar, pagal dabarties taisykles ir šiuolaikinį pasaulio suvokimą.

Tad, smerkti, kad ir tą patį Midaugą, mūsų karalių, kuris keistu būdu vienijo Lietuvą, yra neteisinga ir kvaila. Tiesiog tada buvo tokios sąlygos, toks gyvenimas ir toks supratimas. Mums to nepajusti ir nesuprasti.

Tiesiog įvyko tai, kas įvyko.

Gal jums patiks pamąstymai apie dvasingumą?

Komentuokite