Skip to content

Prezidentas ir berniukas

Rašau skaudama galva, tačiau jums, mieli skaitytojai, džiaugtis dar anksti: jokia koronė manęs dar nepagriebė, o skauda dar ir gerklę. Mat, vakar ledinės giros gerus du bokalus įvariau, o prieš tai 8,4 km nukeliavau, buvau suplukęs, užtat šiandien tokį rezultatą ir turiu.

Bet ką čia aš. Juk tema  –  Prezidentas. Ir mažas berniukas. Lyjant lietui.

Dalis FB auditorijos užtaria Prezidentą, didesnioji  –  berniuką. Politikas linksniuojamas, aš ir pats porą juokelių internetan įkėliau. Štai vienas jų:

Nesuprantu, ko piktinamasi, kad Prezidentas skėčiu neuždengė berniuko?

Pirma: skėtis vienas, o berniukų daug.

Antra: berniukų daug, o prezidentas vienas.

Trečia: Prezidentas toks jau – kur pastatė, ten ir stovi. Pasakyta nejudėti – nejuda. O buvo liepta stovėti su skėčiu!

Ir apskritai, reiktų džiaugtis, kad Prezidentą pamatėt!”

Bet tai tik mano iškrypęs humoras, o jei kalbėti rimtai, tai tas Gitano poelgis nepaliks jokių atsiminimų  –  nei gerų, nei blogų  –  ne tik mano galvoje, bet ir jo tautiečių. Nes nereikšmingas tas mūsų Prezidentas. Toks, artėjantis į nulį. Gana neblogai parinktas simbolis. 

Feisbuke man oponavo: o štai, VVP (Putinas) taigi kažkokio tai renginio metu, taip pat lietui lyjant, vaikučius gi pridengė, nors pats sumirkęs paliko!

Nemačiau, tačiau tikiu, Ir VVP kitaip pasielgti negalėjo, nes mūsų Gitanas (vis nepasirenku, kaip jį trumpinti, ar GN, ar AG  –  aukštas gražus?) su VVP nieko bendro neturi. 

Na taip, abu jie žmonės, abu turi kojas, rankas, kostiumuoti. Šalies vadovai… Ties šia vieta reiktų patikslinti: VVP  –  gali vadintis netgi valdovu, o mūsiškis, na, kaip čia švelniau pasakius, TIK simbolis ir nieko daugiau. 

Tad, VVP privalo “filtruoti” kiekvieną savo žodį ir judesiuką ir, be abejo, kaip tikras valdovas, turi rodyti rūpestį savo pavaldiniais, minėtuoju atveju  –  vaikučiais. GN, kaip simboliui, tokie griežti reikalavimai netaikomi: jo žodžiai bei veiksmai neturi jokios reikšmės, niekam jokios įtakos nedaro, o reitingai… Kam reikalingi reitingai nuliui? Jei Rusijos atveju būsimas prezidentas aiškus  –  tas pats VVP, kuris, turėdamas realią galią, viską sustatė taip, kad kito pasirinkimo ir nebūtų, tai mūsų, Lietuvos, atveju, Prezidentas nuo reitingų nepriklauso, paprasčiausia, bus “pastatytas” tas, kuris priims dvaro pasaulėžiūrą, bus ramus, gražus ir, svarbiausia, kontroliuojamas. Tad, kam gi tokiam reitingai? Nors, dėl bendro vaizdo…

Taigi, ir GN ir VVP elgėsi bei elgiasi taip, kaip ir turi elgtis. Vienas yra tik paveikslėlis, puošiantis sieną, kitas  –  ta siena, ant kurios paveikslai laikosi. Paveikslėlius lengva keisti į gražesnius ar pigesnius, gi siena pastatoma ne taip jau ir lengvai. Žodžiu, koks politiko realus svoris, taip jis ir elgiasi. 

Nepagalvokite, kad VVP aukštinu, o GN nuvertinu. Nieko panašaus. Valstybės skirtingos, savo politiniu svoriu, ekonomika, karine galia, tarptautine įtaka, tad, jų Prezidentai taip pat skirtingi. Pas mus, vis tik, daug daugiau demokratijos ir mažiau korupcijos, nei Rusijoje. Mums užtenka simbolio, o Rusijai jau reikalinga realiai stipri ranka  –  kitaip ji subirtų į daug daug mažų valstybėlių. Ir kiekviena valstybė vis tik iš paskutiniųjų stengiasi išlikti vientisa, neįsileisti “revoliucionierių” ir kitokių ligonių diktato. 

Taip, kad piktintis GN elgesiu ne tik, kad neverta: tik laiko gaišatis, o jokios naudos. Kaip ir bėdos. Nes nulis.

Photo by G-R Mottez on Unsplash

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite