Skip to content

Popiežius sako, kad Rusijos invaziją į Ukrainą galėjo išprovokuoti NATO

Roma. Popiežius Pranciškus pareiškė, kad NATO „lojimas“ prie Rusijos sienų galėjo paskatinti V.Putino invaziją į Ukrainą, ir dar pareiškė, kad jis pateikė pasiūlymą susitikti su Rusijos prezidentu Maskvoje.

Interviu Italijos laikraščiui „Corriere della Sera“ Pranciškus svarstė apie mirtiną Rusijos agresiją kaimyninės šalies atžvilgiu ir sakė, kad nors ir negalėtų teigti, jog NATO buvimas kaimyninėse šalyse „išprovokavo“ Maskvą, tačiau „galbūt palengvino“ apsispręsti invazijai.

Pranciškus taip pat pasmerkė karo „brutalumą“ ir palygino jį su Ruandos pilietiniu karu praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, kuris baigėsi tutsių mažumos genocidu.

Šventasis Sostas nuo kovo vidurio prašė surengti Pranciškaus ir V. Putino susitikimą Maskvoje.

„Žinoma, mums reikėjo, kad Kremliaus vadovas skirtų susitikimo terminą. Kol kas nesulaukėme jokio atsakymo ir vis dar stengiamės, nors baiminuosi, kad Putinas šiuo metu negali ir nenori surengti šio susitikimo.“  –  sakė popiežius

Pranciškus kol kas atmetė galimybę vykti į Kijevą: „Pirmiausia turiu nuvykti į Maskvą, pirmiausia turiu susitikti su Putinu“.

Pranciškus sakė, kad atšaukė susitikimą su patriarchu Kirilu, Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovu ir pagrindiniu V. Putino rėmėju, kuris pateisina karą. 

Po Ukrainos užpuolimo Pranciškus ne kartą kritikavo Rusijos karinę invaziją, tačiau aiškiai įvardinti, kad dėl to kaltas Putinas, vengė. 

Rusijos ambasada prie Šventojo Sosto iš karto neatsiliepė į telefono skambučius ir el. paštu gautą prašymą pakomentuoti situaciją.

Galbūt jums bus įdomu „Skanu ir taškas“ – tokiu pavadinimu Rusijoje atidarytas McDonald’s pakaitalas“

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Dalinkitės

Komentuokite