Skip to content

Patys skaniausi padažai, kuriuos galite pasidaryti patys

Kaip pasidaryti pačius skaniausius padažus? Tai, pasirodo, ne taip jau ir sudėtinga. Vieni padažai gaminami kiek trumpiau, kiti – ilgiau, tačiau jie visi skanūs, tiks vaišinti artimuosius ir draugus. Šiame tekste aprašyti patys skaniausi padažai, jums pateiksime net 10 receptų! Kai kurie jų – supaprastinti, kad būtų galima pasigaminti be egzotinių produktų paieškų.

 Itališkasis pomidorų padažas – pastai ir picai

Reikės: 1,2 kg šviežių pomidorų,  3 šaukštų alyvuogių aliejaus, 8 lapelių šviežio baziliko, 1 didelės česnako skiltelės, druskos, pipirų.  Gerai nuplaukite ir nusausinkite pomidorus. Kiekvieną iš jų perpjaukite į dvi dalis ir išpjaukite žaliąją kietą kotelio dalį.  Spausdami pomidoro puseles pašalinkite sultis ir sėklas. Sudėkite pomidorus į puodą ir virkite ant silpnos ugnies, kartais pamaišykite, kol masė taps tiršta.  Šiek tiek atvėsinkite pomidorus ir sutrinkite trintuve.  Gautą masę sudėkite į puodą, suberkite druską, pipirus, sutraiškytą česnako skiltelę, alyvuogių aliejų ir palikite ant intensyvios  ugnies maždaug 10min. Prieš baigiant virti suberkite plėšytus baziliko lapelius.

Ispaniškasis padažas “Salsa”

skaniausi padažai

Asociatyvi nuotrauka

Blenderio pagalba susmulkinkite 15 vyšninių pomidorų, I skiltelę česnako, ryšulėlį krapų ir svogūno laiškų. Įdėti šaukštelį balzaminio acto ir po 1 šaukštelį alyvuogių aliejaus bei pomidorų pastos. Įberti druskos ir pagardinti pipirais.

Padažas “Pesto”

Blenderio pagalba išplakti 50 gramų baziliko, 2 skilteles česnako, 50 gramų parmezano, 3 valgomuosius šaukštus kedro riešutų, 100 ml alyvuogių aliejaus ir druskos pagal skonį.

Saldžiarūgšis padažas kinietiškiems patiekalams

Sumaišyti 1,5 šaukšto cukraus, 2 šaukštus acto, po 1 šaukštą pomidorų pastos ir sojų padažo, 3 šaukštus apelsinų sulčių. Atskirai sumaišyti 1 arbatinį šaukštelį kukurūzų miltų, 4 šaukštus vandens ir viską supilti į pirmąjį mišinį. Padažą kaitinti ant ugnies ir nuolat maišant, sulaukti, kol jis užvirs. Į stalą padažas tiekiamas karštas.

Lengvas itališkas padažas salotoms

Į stiklainėlį įdėti 2,5 šaukšto alyvuogių aliejaus, 1,5 šaukšto balzaminio acto, puselę sutraiškytos česnako skiltelės, po ketvirtį arbatinio šaukštelio druskos ir pipirų. Stiklainį užsukti ir smarkokai papurtyti.

Barbekiu padažas kepamai mėsai

Ant vidutinės ugnies išlydyti 50 gramų sviesto, įmesti stiklinę smulkiai pjaustyto svogūno ir 4 -5 minutes kepinti. Pridėti 200 ml kečupo, 0,3 stiklinės vandens, 50 gramų medaus, 2 šaukštus citrinos sulčių ir ¼ arbatinio šaukštelio maltų pipirų. Užvirti ir neuždengus indo virti apie 10 minučių.

Pieniškas padažas vegetariškiems patiekalams

Keptuvėje išlydyti 1 šaukštą sviesto, įdėti 1 šaukštą miltų. Palaipsniu įlieti 1,5 stiklinės pieno. Virti 10 minučių. Po to pasūdyti pagal skonį.

Padažas “Cezario” salotoms

Išplakti 1 arbatinį šaukštelį garstyčių, 1 kiaušinio trynį ir 1 arb. šaukštelį druskos. Atsargiai ir palaipsniui, po lašelį, pilti 150 ml alyvuogių aliejaus, plakti iki majonezo tirštumo. Pridėti 1 šaukštą citrinos sulčių, 1 arb. šaukštelį maltų pipirų, 2 sutraiškytas česnako skilteles ir 50 gramų tarkuoto parmezano. Viską suplakti kulinarine šluotele.

Graikiškas tzadziki padažas

Sumaišyti 125 ml natūralaus jogurto, 2 skilteles smulkinto česnako, 1 nužievintą tarkuotą agurką, po 1 šaukštą alyvuogių aliejaus ir citrinos sulčių, smulkiai kapotas prieskonines žoles – petražolę ir krapus, druskos dėti pagal skonį.

Grietinėlės – sūrio padažas

Puode išmaišyti 200 gramus supjaustyto lydyto sūrio, 10 ml alyvuogių aliejaus, 200 ml grietinėlės. Ant vidutinės ugnies, maišant, kaitinti iki užvirs. Po to ugnį sumažinti ir pagal skonį pridėti baziliko ir juodųjų maltų pipirų. Nuolat maišant pasiekiama vienalytė konsistencija, tada įdedame 50 gramų tarkuoto šviežio sūrio.

O čia jums pateikiame balkanišką troškintų pupelių receptą!

Paruošė Saulius Veržikauskas

 

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite