Panikieriai

Tags:

Vaikystėje skaičiau kažkokią arabų pasaką ir ten buvo moralas, ko tada nesuprasdavau. Po to jau supratau, bet jis itin tiktų dabar, karantino atveju.
Na, ten keli arabai varė per dykumą su kupranugariais ar tai su žirgais, žodžiu, labai ištroško, išalko, ten jiems visokių nuotykių buvo, kol priėjo oazę.
Oazėje rado maisto, lygtais vynuogių ir gal kažkokį ėriuką, žodžiu, pasigamino valgyti, susėdo ir visi, nors buvo labai ištroškę ir išalkę, labai kultūringai valgė, pasakojo linksmas istorijas ir iki gali išliko žmonėmis. Pasakotojas džiaugėsi, kad šių narsių keliautojų nepaveikė jokie sunkumai, jie liko savimi iki galo ir t.t. ir pan. Vienu žodžiu.
Šiuo karantino atveju baisus ne pats virusas (na, pačiaudėsi ir po kelių dienų praeis), o sukelta sumaištis ir panika. Ir štai čia kiekvienas nei prieš nieką nevaidindamas pagaliau pamatys, ko jis vertas, kokia jo smegeninė ir situacijos suvokimas.
Maisto ir pramoninių prekių yra pakankamai, jei net nieko negamintume, galėtume sočiai gyventi metus ar dar daugiau, tik su sąlyga, kad viską reiktų vartoti tvarkingai, žmoniškai.
Be abejo, žmonėms nenurodysi, ypač apimtiems panikos ir kvailiams: tie dešimtimis kilogramų perka miltus, krūvomis – tualetinio popieriaus rulonus, maišais cukrų ir kitus produktus. Jie negalvoja, kad supūdys ir po to išmes maistą, kuris būtų palengvinęs gyvenimą kitiems, kaimynams ir draugams ar net nepažįstamiems žmonėms. Juk, daug geriau, kad kalnai pripirkto maisto gulėtų parduotuvių lentynose ir jį galėtum, kaip normalus žmogus, be panikos pirkti, tačiau tiek, kiek reikia.
Per tokius panikierius įvedami talonai, susidaro įvairios eilės ir tai visiems, be jokios išimties, sukelia nereikalingus nepatogumus.
Sunku suvokti, ko jie bijo: vieną dieną nepaėsti kruopų? Nors, tikėtina, kad iki tol kruopų neragavo mėnesiais (nekalbu apie vargšus veganus  ). Kam tiek miltų? Labai mėgsta blynus, kuriuos keps pusryčiams, pietums ir vakarienei? O iš tonų cukraus virs naminukę? Dingo netgi mielės: įsivaizduokit, nuo šiandien visi taps kepėjais!
Na, baigsis tualetinis popierius, ir ką? Užpakalis supūliuos? O gal kaip tik, bus proga išmokti naudotis bide ar paprasčiausia plautis vandeniu?
Nesuvokiami panikierių smegenų vingiai, o baimė daro nuostolius ne tik jiems, tačiau ir griauna visą iki tol turėtą visuomenės tvarką bei ramybę.
Sakau: naudingiau būtų izoliuoti panikierius, nei viruso nešiotojus!

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite