Pamąstymai apie riebalus: kokius naudoti?

Pamąstymai apie riebalus

Ispaniškas itin tyras alyvuogių aliejus

Pamąstymai apie riebalus

Ar galima vilioti iš žmogaus pinigus, tačiau, tuo pačiu, išviliojus padaryti gerą darbą aukai?

Sunkus atvejis, tiesa?

Kalbu apie prekybą: ką parduoti, kad žmogui nuo to būtų tik geriau? Nors jis priešinasi, purtosi, ieško pigesnių, atitinkamai – prastesnių, alternatyvų, kurios jį netgi gali pražudyti?

Pamenu, kadaise, kažkur apie 1991 – 92 metus dirbau banko „Apus“ komercinėje grupėje „Ekora 2“.

Verslas buvo paprastas: pigiau perki – brangiau parduodi.

Ko tik nepirkome! Kavą, majonezą, alų, degtinę, kostiumus, pyragaičius, aliejų, startinius revolverius, herbalaifą, batus, fejerverkus, sukneles, sultis, žaislus ir dar daug ką.

Pamenu, iš Ukrainos atsivežėm plastmasiniuose buteliuose fasuoto saulėgrąžų aliejaus, fasuoto po 1 l. 10 tonų pardavėme per savaitę, tad, užsimanėme daugiau.

Pirkome dvi fūras „Brolio“ aliejaus iš Vokietijos. Banko šefai išsigando, kad „papuolėme“, tačiau tas abi fūras, taip ir neišpakavę, perpardavėme į Rusiją.

Pats pirkimo procesas buvo gana įdomus, pagal visas ano meto taisykles ir su ano meto prieskoniais.

Į Klaipėdą atvyko rusas, vardu Andrejus, mums į Kauną paskambino jo vertėjas Vitia iš Klaipėdos. Susitarėm susitikti pas juos viešbutyje.
Sėdim už stalo, kalbamės, į kambarį įeina toks „berniukas“, kaip du Arnoldai Švarcenegeriai. Sako:
– Galiu peiliuką pasiskolinti?
– Aha, va, imk, – Andrejus ištiesia jam po stalu padėtą „peiliuką“, kiek panašų į kardą.
– Aš tik dešros pasipjaustysiu, – aiškina ambalas.
– Neskubėk, lai peiliukas pas tave pabūna, – ramina Andrejus.

Išėjus ambalui Vitia paaiškina, kad tai – vienas iš svečio apsauginių, o tokių yra dar penki.
Mes suklustame ir kažkaip pajaučiame rusui pagarbą. O ką daryti?

Patikėsit ar ne: sutariam aliejų duoti be pinigų. Andrejus fūras varo į Novosibirską, pinigus mums atiduoda Maskvoje, grynais. Taip ir buvo: nuvykau Maskvon, rusas „atsegė“ viską grynais, tiksliai, markė į markę (tada dar buvo vokiškos markės). Taip ir išsiskyrėm.

Bėgo metai, bankas žlugo, aš užsiėmiau kitais nelegaliais darbeliais, kol vieną dieną susidomėjau sveikatą gerinančiais (bloginančiais) dalykėliais, ypač mane domino riebalai.

Mėnesių mėnesius skaitęs ir domėjęsis mityba, pasidariau išvadą, kad šių laikų žmogaus sveikatą iš esmės niokoja tik du dalykai (kas susiję su mityba): per didelis cukraus kiekis racione ir …prastas riebalas.

Apie cukrų nėr ko pasakoti, apie tai šūkauja jau visas internetas ir ne tik, tačiau apie prastus riebalus šnekama mažai, o ir labai dažnai blogis pateikiamas už gėrį. O tai jau, galima sakyti, tyčinis sveikatos žlugdymas.

Ilgai nekalbėsiu, tik pasakysiu, kad mūsų parduotuves puošiančios lentynos, prikrautos visų rūšių rafinuotų aliejų, yra mūsų sveikatos naikintojos Nr.1.

Visi rafinuotieji aliejai, be išimties, ar tai būtų rapsas, ar alyvuogė, yra nuodas, kaip ir margarinas. Manau, kad padidėjęs vėžinių susirgimų skaičius stipriai susijęs su padidintu rafinuoto aliejaus vartojimu.

Yra žmonių, kurie savo kasdienius patiekalus skanina tikrai gerų tyru alyvuogių aliejumi, sviestu, tačiau, kai gamina kokius sausainius ar kepa blynus, naudoja tą mano minėtą rafinuotą mašininę alyvą ar margariną.

Štai, mano kaimynė: baisiausiai „laikosi“ sveikos mitybos taisyklių, tačiau tais retais atvejais, kai kepa naminius sausainius, juos gamina su margarinu. Logika man nesuvokiama ir, žinoma, tokia elgsena yra itin kvaila bei kenksminga.

Gerus riebalus reikia naudoti visada, kur tik naudoji riebalą. Tortus gamink su sviestu ar kiaulės taukais, kepk ant alyvuogių aliejaus ar taukų. Salotas skanink tik tyru alyvuogių aliejumi, nes visi kiti augaliniai aliejai naudingi tik tik išspausti, ką retai kas gali sau leisti.
Štai ir priėjau tą vietą, kur bus atsakymas, ar galima išvilioti pinigus ir tuo padaryti gerą darbą.

Žmonių įsitikinimus pakeisti be galo sunku, tačiau jei aš kažkokiu būdu sugebėsiu užkalbėti dantis ir įsiūlyti mano prekiaujamo ispaniško tyro alyvuogių aliejaus, aš būsiu padaręs gerą darbą. Galima sakyti – užsidirbsiu karmos taškų. Nes mano įsiūlytas aliejus būtinai pakeis kitą riebalą, tikėtina, kokį nors nuodingą ir sukeliantį vėžį bei širdies ligas. O savo siūloma produkcija esu tikras visu 100 procentų ir už jos vartojimo pasekmes atsakau.

Aliejų pristatome į Omnivos paštomatus visoje Lietuvoje, apmokėjimas – bankiniu pavedimu.  https://riebu.net/

***

Beje, gal sudomins tekstukas Ant ko kepti blynus?

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite per Contribee arba PayPal.

Komentuokite