Skip to content

Osle užpuolikas peiliu sužalojo policininką ir buvo nušautas – praėjus metams po to, kai įvykdė panašų nusikaltimą

užpuolikas

Kadre užfiksuotas peiliu ginkluoto pusnuogio vyro blaškymasis Osle

Lapkričio 9 d., Oslas – pusnuogis peiliu ginkluotas vyriškis Oslo gatvėse peiliu sužalojo policijos pareigūną, o paskui buvo nušautas policininkų – praėjus metams po to, kai įvykdė tokį patį nusikaltimą. 

Policija iš pradžių teigė, kad buvo sužaloti praeiviai, tačiau vėliau pranešė, kad tik vienas policijos pareigūnas buvo nežymiai sužeistas.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip policijos patrulinis automobilis, norėdamas sustabdyti vyrą, įvažiavo į pastatą Bisleto rajone šiaurinėje Oslo dalyje. 

Pusnuogis vyras, kuriam, kaip manoma, buvo apie 30 metų, puolė automobilį ir sugebėjo atidaryti automobilio dureles, į jį buvo pradėta šaudyti. Po to nusikaltėlis buvo nuvežtas į netoliese esančią ligoninę, kur ir mirė. 

Dar 2020 m. gruodį šis vyras buvo nuteistas už kitą užpuolimą Grunerlokkoje, Osle, ir jam buvo paskirta priverstinė psichikos sveikatos priežiūra. Tada užpuolikas taip pat naudojo peilį. 

“Kol kas neturime informacijos, kad tai susiję su terorizmu”, – spaudos konferencijoje sakė vyresnysis policijos viršininkas Egilas Joergenas Brekke.

“Mums atrodo, kad tai yra pavienis veiksmas, todėl nėra pagrindo baimintis dėl kitų žmonių saugumo mieste. Tai asmuo, kuris mums žinomas iš anksčiau, – sakė E. Brekke žurnalistams.

Užpuolikas jau buvo nuteistas dėl panašaus išpuolio 2019 m. birželio 4 d., kai kelis kartus peiliu smogė praeiviui į viršutinę kūno dalį. Pranešama, kad prieš užpuldamas peiliu penkis žmones jis padegė savo drabužius. Užpuoliką, kuris, kaip pranešama,  užpuolimo metu šaukė „allahu akbar“, policija sustabdė elektrošoko pagalba.  

Teismo proceso metu paskirti psichikos sveikatos ekspertai nesutarė, ar jis sirgo paranoidine šizofrenija, ar narkotikų sukelta psichoze, tačiau tiek kaltintojai, tiek gynyba sutiko, kad jis turėtų būti izoliuotas priverstinei psichikos sveikatos priežiūrai.

Neseniai rašėme apie peiliu ginkluoto arabo išpuolį traukinyje, Vokietijoje

Šaltinis

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite