Skip to content

Nugarų gydytojas – stebukladarys

stebuklingas gydytojas,nugarų gydytojas,nugarų gydytojas stebukladarys,nuolat skauda nugarą,kai skauda nugarą,nugaros skausmai,nugaros skausmų gydymas

Image by Rolf Montag from Pixabay

Ne vienas esame girdėję apie kokį nors „stebukladarį”, kuris vienu delno perbraukimu išgydo ligą ar bent ją atspėja.

Kas kas, tačiau aš prieš tokius nusiteikęs tiesiog nesveikai fanatiškai, nes, mano galva, visa kam turi būti racionalus paaiškinimas.

Maždaug prieš metus mano kaimynei suskaudo nugarą. Skausmas didėjo ne dienomis, o valandomis, todėl moteris, ilgai nelaukusi, puolė lankyti pačius geriausius gydytojus. Pinigų jai netrūksta, todėl aplankė net kelis pačius žymiausius Belgrado specialistus. Buvo atsigulusi tyrimams, darėsi nuotraukas… Niekas nepadėjo.

Gydytojai rekomenduodavo operaciją, nors, po kiek laiko persigalvodavo. Moteris buvo palikta viena, su savo kančiomis. Tiesa, vieną kartą gavo kelias stiprias injekcijas ir dvi savaites gyveno ramiai, pailsėjo. Tačiau skausmas grįžo. Moteris negalėjo net miegoti, arba tai darydavo labai nepatogioje pozoje. Nuotaika nuolat buvo prasta, nenorėjo bendrauti su aplinkiniais, kiekvienas judesėlis kainuodavo daug pastangų. Labiausia vargino nuolatinis bukas skausmas.

Ir štai vieną dieną atėjo į svečius – visa švytinti ir net jos veide matėsi atsipalaidavimas. Ji pagijo! Puolėm klausinėti, kas ir kaip. Papasakojo, kad kažkoks gydytojas jai pasiūlė kreiptis į vieną vyresnio amžiaus žmogų, gyvenantį kitame mieste. Svarbiausia, kad anas nėra medikas ir juo niekada nedirbo, tačiau visą gyvenimą užsiiminėjo nugarų „remontu”. Ir ka gi – užteko vieno seanso, trūkusio kelias minutes, bei trijų dienų poilsio ir liga pasitraukė!

Pats asmeniškai mačiau kaimynės kančias ir jos stebuklingą išgyjimą, tačiau protas sakė: nesąmonė.

Man pačiam jau kelis mėnesius vis nesmarkiai paskaudėdavo nugarą. Lankiausi pas masažistę, kuri, beje, yra ir gydytoja tuo pačiu, gavau keletą patarimų, tačiau skausmas niekur nedingo.

Skaudėjo nesmarkiai, tačiau nuolat. Lankausi sporto salėje – pasportavus viskas tarsi atsistato į savo vietas, tačiau kitos dienos rytą vėl kankina maudulys.

Atėjo laikas aplankyti kaimynės išgirtą stebukladarį.

Ir dar nusprendžiau padaryti gerą darbą: į kelionę pasikviečiau kitą, vyresnio amžiaus kaimynę, kurią nugaros skausmai pradėjo kankinti iš karto po jos vyro mirties.

Taigi, dviese nuvykome nurodytu adresu. Paprastas, tamsokas butas penktame aukšte, netgi prirūkytas. Stebukladarys – tipinis neturtingo pensininko atstovas: plačios treninginės kelnės, nukaręs pilvukas, nutrintas bliuzonas ir keleto dantų trūkumas burnoje. Net pradėjau abejoti, ar teisingas adresas.

Kaimynė atsisėdo viename kambaryje, o man liepė gultis ant ne pirmos jaunystės čiužinio, kitame.

Išklausinėjęs apie mano bėdą, vyras pradėjo lengvai glostyti nugarą, prieš tai patepęs keistu – kažkokiu neriebiu skysčiu, primenančiu pieną. Beglostant jo ranka sustojo ties viena nugaros vieta.

 – Štai jis! – nuskambėjo džiaugsmingas stebukladario balsas. – Va, paliesk.

 Užlaužiau ranką, paliečiau nurodytoje vietoje – nieko nepajutau.

 – Aha, – pratariau mįslingai.

“Šarlatanas” – pagalvojau.

Staiga vyras delnu trinktelėjo per jo rastą gumbelį, kažkas nugaroje pokštelėjo, tada buvau pagriebtas ir trukteltas už vienos kojos, po to – už kitos. Viskas įvyko per keletą sekundžių.

Staiga apatinę nugaros dalį užliejo maloni šiluma.

 – Viskas, daugiau niekada nesirgsi, – maloniai pratarė vyras. – Tik tris dienas pabūk ramus, nesportuok, o naktį, štai išsitepk nugarą šiuo kremu.

Padavė naują buteliuką su “pienu”, paaiškino, kaip ir ką daryti.

 – Kiek skolingas? – pasiteiravau.

 – 15€. Kaina kartu su kremu.

Netikėdamas savo puikia savijauta laimingas išėjau iš kambario, po manęs nukeliavo kaimynė.

Procedūra buvo trumpa, kaimynė iš kambario išėjo švytėdama:

 – Negaliu patikėti, kad įmanoma pagyti per kelias minutes!

Besišypsodamas vyras maloniai atsisveikino ir pakvietė, esant bėdai, atvykti bet kada, ar atsiųsti kitą kenčiantį pacientą.

Su kaimyne važiavome tylėdami, po to neiškenčiau:

 – Sakyk, tikrai gerai jautiesi?

 – Puikiai, – atsakė ana. – Dar negaliu patikėti, kad tai įmanoma.

 – Aš taip pat.

Ir ką gi, iš tikrųjų, skausmą pamiršau, net keista, kaip su juo vaikščiojau ilgus mėnesius. Niekaip negalėjau patikėti, kai prisiminiau, kai nugarą glostydamas vyras, užčiuopęs kažkokius nenormalumus, man tiksliai išaiškino, kaip aš miegu, koks mano lovos čiužinys, kuo dirbu ir kiek sportuoju.

Va, čia tai rankos – auksinės. Ne, jos ir už auksą vertingesnės.

Važiuosit pro Serbiją, kreipkitės!*

*Veiksmas vyko 2018 metais, gali būti pasikeitimų.

Galbūt jums verta psakityti Bendri patarimai, kai nuolat skauda nugarą

Komentuokite