Skip to content

Nereguliarus ir trumpas miegas didina antsvorį

Naujas mokslinis tyrimas, skelbtas žurnale Cell aiškiai parodo tiesioginį ryšį tarp miego trūkumo ir nutukimo didėjimo.

Tikėkimės, kad ši žinia privers naktinėtojus kiek labiau susimąstyti, nes, kaip žinoma, nutukimas – tai tuo pačiu ir metabolizmo sutrikimo simptomas ir daugumos pačių baisiausių ligų priežastis.

Pats tyrimas nustebino net pačius mokslininkus, nes buvo įsitikinta, kad miego trūkumas paveikia pelių ir žmonių mikroorganizmų, esančių skrandyje, metabolizmą.

Šie mikroorganizmų metabolizmo pokyčiai susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, vėžio atsiradimu bei imuniteto silpnėjimu.

Organizmo medžiagų apykaitos sutrikimai dėl miego trūkumo žmonėms turi labai didelį poveikį.

Taip pat tyrimo metu nustatyta, kad miego trūkumas sukelia hormonų lygio svyravimus ir tai yra viena iš priežasčių, kai atsikratyti antsvorio pasidaro labai sunku ar net ir neįmanoma.

Stanfordo universitete atliktas tyrimas parodė, kad hormonų disbalansą sukelia trumpesnė nei 7,7 valandų miego trukmė. Miego trūkumas užgniaužia gebėjimą natūraliai reguliuoti apetitą bei laiku pajusti sotumą, bei iššaukia nepagrįsta alkio jausmą, todėl jūs pradedate nevaldomai valgyti, o pavalgę vis tiek nepasisotinate.

Miegas, trunkantis bent 7,7 valandas ir daugiau, viską sustato į savo vietas.

Šis tyrimas parodė, kaip pavojinga dirbti pamainomis arba nuolat keisti laiko juostas (stiuardesės, lakūnai, politikai).

Taip pat mus tukinti gali ir savidisciplinos trūkumas: ilgas sėdėjimas prie televizoriaus ar draugų rate, kai žinoma, jog ryte reiks gana anksti keltis.

Ne be reikalo geras miegas laikomas viena iš esminių sąlygų , norint atsikratyti antsvorio ir gerai jaustis.

Taip pat yra žinoma, kad gilus miegas organizmą tarsi atjaunina, tausoja (o tuo pačiu ir natūraliai gražina) kūno bei veido odą.

Naudingiausias miegas – nors 1 – 2 valandos iki vidurnakčio.

Jums taip pat bus įdomu „Aštuoni ankstyvi artėjančio širdies smūgio požymiai“

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite