Neišgalvoto gyvenimo grožis

Būna, eini miestu, kišenėje išmanusis su gera kamera, dairaisi ir galvoji:

“Be abejo, galėčiau labai įdomiai pafilmuoti, sumontuoti… Tūkstančiai peržiūrų… Populiarumas…”

Po to pavartai akis, pasisukinėji ir nusprendi:

“Dar ne laikas… Tai yra, dar ne mano laikas, nesubrendau, tačiau vieną dieną būtinai atsiskleisiu. Visu gražumu!“

Ir taip, eilinį kartą nieko įdomaus nesukuri, tačiau širdy jauti, kad esi genijus, užslėptas talentas, tik, kol kas niekas apie tai nežino. Na, ir kvailiai, jei nežino!

Sėdžiu čia vieną dieną Belgrado centre, dairausi, genialius planus kuriu. Aplink šurmulys: ant vieno suolelio įsitaisę pabėgėliai, niekaip iš Serbijos neiškeliaujantys, ant kito  –  porelė su riedučiais, o visai netoli manęs  –  du čigonų tautybės vaikeliai. Berniukas ir mergaitė. Kokių 7  –  9 metų, apsirengę kukliai, tačiau tikrai tvarkingai. Liesi, bet taip sveikai, na, kaip, kad kartais liesi būna vaikai. Sėdi tarsi pamokoje: ramiai, rankeles šalia savęs susidėję, lygtais kažko lauktų. 

Po minutėlės prie jų prieina simpatiška jauna moteris, atkiša plastmasinį maišelį ir vaikučiai nedrąsiai išsitraukia po bandelę su sūriu ir po indelį jogurto. Moteris prisėda šalia vaikų, kalbina juos. Vaikeliai pradeda valgyti, kažką atsakinėja moteriai, kuri labiau panaši į skandinavę ir tikrai ne iš romų rato. 

Žodžių negirdžiu, tačiau matau malonią, geranorišką šypseną moters veide, akys spinduliuoja meile. Po kelių minutėlių ji atsistoja, paduoda ranką mergaitei, po to berniukui ir susiruošia išeiti. 

Ir čia, be jokių “genialių” planavimų, įvyksta veiksmas, pagal angelų kurtą scenarijų. Berniukas, paspaudęs moters ranką ją apsikabina, pabūna kelias sekundes, tada atsitraukia ir užleidžia vietą mergaitei  –  ši taip pat švelniai apkabina momentaliai susigraudinusią moterį. 

Moters akis papuošia ašaros, netikėtai sudrėksta ir mano skruostai. Seniai nevarvėjo, net nepamenu kada…

Štai tau ir genialus meno  –  gyvenimo kūrinys. Gyvenimas margesnis ir daug nuostabesnis už bet kokias tavo, žmogau, fantazijas…

Belgradas naktį. Nuotrauka iš asmeninio albumo.

 

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite