Remiantis Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos pateiktais skaičiais, koronavirusu sergantys pacientai, kurie pasveiko nuo viruso, per naujausią pandemijos bangą užsikrėtė kur kas rečiau nei žmonės, kurie buvo paskiepyti nuo COVID.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys apie šių metų gegužę prasidėjusią COVID protrūkių bangą rodo, kad izraeliečiai, turintys imunitetą nuo natūralios infekcijos, daug rečiau užsikrėtė dar kartą, palyginti su izraeliečiais, kurie įgavo imunitetą tik po skiepų.
Per naujausią bangą, prasidėjusią gegužės mėnesį, nustatyta daugiau kaip 7700 naujų viruso atvejų, tačiau tik 72 iš patvirtintų atvejų buvo užregistruoti asmenims, kurie, kaip žinoma, buvo užsikrėtę anksčiau, t. y. mažiau nei 1 proc. naujų atvejų.
Maždaug 40 % naujų atvejų – arba daugiau nei 3 000 pacientų – buvo susiję su žmonėmis, kurie užsikrėtė nepaisant to, kad buvo skiepyti.
Iš viso žinoma, kad nuo viruso pasveiko 835 792 izraeliečiai, todėl 72 pakartotinio užsikrėtimo atvejai sudaro 0,0086 % žmonių, kurie jau buvo užsikrėtę COVID.
Priešingai, skiepytų izraeliečių tikimybė užsikrėsti po skiepo buvo 6,72 karto didesnė nei po natūralaus užsikrėtimo – per paskutinę bangą užsikrėtė daugiau nei 3 000 iš 5 193 499, arba 0,0578 %, paskiepytų izraeliečių.
Pasak 13 Channel pranešimo, šis skirtumas suglumino ir suskaldė Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertus: vieni teigia, kad šie duomenys įrodo, jog natūralus užsikrėtimas suteikia didesnį imunitetą, nei skiepai, gi kiti ekspertai su tuo nesutinka.

Šaltinis: https://www.israelnationalnews.com/

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite per Contribee arba PayPal.

Komentuokite