Skip to content

Londono imperatoriškojo koledžo ir Oksfordo mokslininkai: paskiepyti asmenys gali užsikrėsti ir perduoti infekciją skiepytiems

Aukščiausios klasės ir kokybės dviračiai iš Europos sandėlių. Didelės nuolaidos, mokesčiai sumokėti, pristatymas per 7 darbo dienas.

perduoti infekciją

Photo by CDC on Unsplash

Iki šiol buvo atlikta nedaug tyrimų, susijusių su Delta atmainos plitimo per bendruomenę rizika nuo paskiepytų žmonių, sergančių lengvomis infekcijomis. Šio reiškinio supratimas galėtų padėti politikos formuotojams patobulinti gaires, skirtas COVID-19 pandemijai pažaboti.

Neseniai Londono imperatoriškojo koledžo ir Oksfordo universiteto vadovaujami mokslininkai bendradarbiavo atliekant tyrimą, kurio metu buvo tiriamas Delta varianto perimamumas tarp skiepytų asmenų namų ūkiuose.

„Suprasti, kokiu mastu paskiepyti žmonės gali perduoti Delta variantą kitiems, yra visuomenės sveikatos prioritetas”, – sako viena iš pagrindinių tyrimo autorių Dr. Anika Singanayagam.

„Atlikę pakartotinį ir dažną mėginių ėmimą iš COVID-19 atvejų kontaktinių asmenų, nustatėme, kad paskiepyti asmenys gali užsikrėsti ir perduoti infekciją namų ūkiuose, taip pat ir skiepytiems namų ūkio nariams.”

Ji priduria:

„Mūsų išvados suteikia svarbių žinių apie skiepijimo poveikį naujų variantų atžvilgiu, o ypač apie tai, kodėl Delta variantas ir toliau lemia didelį COVID-19 atvejų skaičių visame pasaulyje, net ir tose šalyse, kuriose skiepijimo lygis yra aukštas. Taigi, net ir skiepytų asmenų atžvilgiu svarbu toliau taikyti visuomenės sveikatos ir socialines priemones, kuriomis siekiama apriboti ligos plitimą, pavyzdžiui, dėvėti kaukes, atsiriboti nuo visuomenės ir atlikti testavimus.”

Tyrimas paskelbtas žurnale „The Lancet Infectious Diseases „

Paruošta pagal Medical News Today skelbiamą informaciją

Komentuokite