Skip to content

Leonidas Ijičius Brežnevas buvo aistringas medžiotojas

Leonidas Iljičius Brežnevas,Leonidas Brežnevas,Brežnevas buvo aistringas medžiotojas

Leonidas Iljičius Brežnevas – Tarybų Sąjungos vadovas, TSKP generalinis sekretorius 1964–1982 m., aukščiausiosios tarybos (AT) prezidiumo pirmininkas 1960–1964 m. ir 1977–1982 m.

Kalbant apie tarybinės valdžios vierchų medžiokles, privaloma paminėti Leonidą Iljičių Brežnevą.

Tas buvo tikras medžioklės fanas ir zuikių irklais, kaip mėgo Leninas, nedaužydavo.

Leonidas aistringai mylėjo medžioklę. Kai ateidavo penktadienis, jis netverdavo savo kailyje ir, baigęs valstybės reikalus, sėsdavo į kokį nors savo užsienietišką automobilį (turėjo net rolsroisą) ir lėkdavo į mišką.

Miškas, aišku, buvo skirtas tik jam ir saugomas tik dėl jo, žvėrys gerai prižiūrimi ir veisiami, kad tik Leonidas su draugais galėtų smagiai pamedžioti.

Brežnevas mėgo gerus ginklus, buvo taiklus šaulys. Vienos medžioklės metu jis su draugais medžiotojais, prišaudė virš tonos įvairių žvėrių, todėl buvo nuspręsta ten pat, girioje, įkurti nedidelį mėsos perdirbimo kombinatą.

Švenčių metu Brežnevas asmeniškai dovanodavo įvairius delikatesus iš savo mėsos kombinato, kiekvienas gaudavo pagal užimamas pareigas: kuo aukštesnis činas, tuo geresni vytintos, rūkytos ar šviežios mėsos gabaliukai.

Brežnevo sumedžiotą ir paruoštą mėsą visi labai vertino, skaitydavo, kad ji  – pačios aukščiausios kokybės, o taip ir buvo.

Daug medžioklėje išgerta, daug moterų pamylėta ir dar daugiau valstybinių reikalų nuveikta.

Tačiau amžius darė savo ir Leonidas pradėjo jaustis vis prasčiau, viešai nebegalėdavo rišliai kalbėti, tačiau ir būdamas tokios apgailėtinos būklės, verždavosi į medžioklę. Jį nešdavo apsauginiai, šiaip ne taip užkeldavo į apžvalgos bokštelį, kur jis stebėdavo, kaip kiti šaudo šernus… Pats šaudyti jau negalėjo, tačiau bandydavo komanduoti:

– Šauk! Ugnis!

Bijau suklysti, tačiau lyg tai dar kelis dienas prieš savo mirtį, Brežnevas dalyvavo medžioklėje…

Komentuokite