Skip to content

Kuriuose pasaulio regionuose žmonės dažniausiai sulaukia 100 metų?

Aukščiausios klasės ir kokybės dviračiai iš Europos sandėlių. Didelės nuolaidos, mokesčiai sumokėti, pristatymas per 7 darbo dienas.

Mokslo pasaulyje egzistuoja sąvoka „žydrosios zonos” – tai regionai Žemėje, kuriuose žmonės gyvena ilgiausiai ir dažnai sulaukia daugiau nei 100 metų.

Kur yra šios ilgaamžiškumui palankios sritys?

Žydrųjų zonų pavadinimas kilo nuo spalvos, kuria mokslininkai žemėlapyje pažymėjo pirmąją tokią zoną. Tai buvo Nuoro, Italijos Sardinijos regiono provincija.

Antroji žydroji zona nustatyta Nikojos pusiasalyje Kosta Rikos šiaurės vakaruose.

100 metų

Ikarijos sala. Photo by Lorenzo Spoleti on Unsplash

Trečioji zona nustatyta Graikijos Ikarijos saloje.

Iki 2015 m. mokslininkai iš viso nustatė penkias žydrąsias zonas visame pasaulyje. Tarp jų, be pirmiau išvardytų, yra Okinavos sala Japonijoje ir Loma Lindos miestas Kalifornijoje.

Pavyzdžiui, žinoma, kad Loma Lindos gyventojai daugiausia išpažįsta Septintosios dienos adventistų bažnyčią. Jie laikosi augalinės mitybos dietos, nevartoja narkotikų, alkoholio ir gėrimų su kofeinu, net ir vyresniame amžiuje išlieka fiziškai aktyvūs.

Apskritai mokslininkai nustatė šiuos bendrus ilgaamžiams būdingus veiksnius:

valgyti sveiką maistą, mažinti stresą, būti fiziškai aktyviems, saikingai vartoti alkoholį. Be to, ilgaamžiai žmonės turi gyvenimo tikslą, šeimos ir draugų paramą ir niekada nepersivalgo.

Anksčiau „Įdomybių” skyrelyje mes išvardijome, kurie žinomi pasaulio miestai iki 2030 metų atsidurs po vandeniu

Paruošė Saulius Veržikauskas

Komentuokite