Kojinės bombos

Tags:

Vakar eilinį kartą žiūrėjau „Gelbėjnant eilinį Rajaną“ ir iškilo tam tikrų minčių. Filmo pabaigoje, prieš lemtingąjį mūšį, Tomas Henksas aiškina mažiau patyrusiems kariams, kaip pasidaryti „limpančią bombą“. Reikia paimti kojinę, į ją pridėti sprogmenų ir viską ištepti riebalais. Ji gerai limpa prie tanko, po to gerai sprogsta.
Kažkaip prisiminiau savo laikus tarnaujant kariuomenėje. Kojinių tada nenešiojom, pagal to meto taisykles nešioti privalėjom autus. Tačiau kartą, vasarą, porą dienų vaikščiojau su iš namų atsiųstomis kojinėmis ir, pamenu, kerziniuose batuose kojos taip šuto, kad iš mano kojinių taip pat būtų buvę galima gaminti limpančią bombą, tik nebūtų reikėję jokio riebalo. Todėl autai buvo privalomi.
O dar vienas atvejis atsitiko jau Lietuvoje, kai su studentų grupe važiavome į Prienų rajoną skinti obuolių. Bendrabučio kambaryje mūsų buvo bent 8 vyriokai, vakarais iš nuobodulio kažkuo užsiiminėjome. Kartą mėtėmės kojinėmis. Grupiokas, vardu Rolka, metė į mane savo visą dieną batuose brandintą kojinę, aš pasilenkiau ir kojinė prilipo prie sienos. Tikrai, Rolkos kojinės taip pat būtų tikę bombų gamybai.

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite