Vis daugiau Kinijos miestų ir apskričių nustato apribojimus neskiepytiems žmonėms, įskaitant draudimą įeiti į viešąsias erdves, nes Pekinas stengiasi užtikrinti 1,4 mlrd. gyventojų bandos imunitetą.

Pirmą kartą koronavirusas pirmą kartą pasireiškė 2019 m. pabaigoje centriniame Kinijos Vuchano mieste, tačiau nuo to laiko šalis iš esmės jį suvaldė – ir Pekinas pasiryžęs tai išlaikyti.

Griežtos naujos taisyklės, kurios buvo priimtos po to, kai Azijoje atsirado labai užkrečiamas delta viruso variantas, bus taikomos daugelyje antrojo lygio miestų.

Kinija yra užsibrėžusi tikslą iki metų pabaigos paskiepyti 64 % iš 1,4 mlrd. gyventojų, o naujosios priemonės rodo, kad jos bus labai griežtos.

Pietinės Junano provincijos Chuxiong mieste, kuriame gyvena apie 510 000 žmonių, visi vyresni nei 18 metų gyventojai iki liepos 23 d. turi pasiskiepyti bent viena vakcinos doze, rašoma trečiadienį vėlai vakare paskelbtame vyriausybės pranešime.

Tiems, kurie nesilaikys šio termino, „nebus leidžiama įeiti į viešąsias įstaigas, įskaitant ligonines, slaugos namus, vaikų darželius ir mokyklas, bibliotekas, muziejus ir kalėjimus, taip pat važiuoti viešuoju transportu“, sakoma pranešime.

Po mėnesio norint patekti į viešuosius pastatus, reikės turėti du skiepus.

Panašius pranešimus valdžios institucijos išleido mažiausiai dešimtyje šalies miestų ir apskričių, įskaitant šešis rytinėje Dziangsi provincijoje, vieną Sičuane, vieną Gaungsi ir tris Fudziano provincijoje.

Daugelis jų teigia, kad iki rugsėjo mėn. nori paskiepyti 70-80 proc. vietos gyventojų, t. y. viršyti nacionalinį šalies iškeltą tikslą.

Pirmadienį paskelbtame oficialiame pranešime teigiama, kad centrinės Henano provincijos Tianhe apygarda pagrasino nebemokėti atlyginimų ir atleisti iš darbo visus valstybės tarnautojus, kurie nebus paskiepyti iki liepos 20 d.

Mažiausiai dešimtyje vietovių valdžios pastatuose, traukinių stotyse ir kitose judriose viešosiose vietose buvo dislokuoti savanoriai, kurie užsirašinėjo nepaskiepytų asmenų vardus, pavardes ir kontaktinius duomenis.

Neaišku, ar ši informacija vėliau bus perduota vietos pandemijos prevencijos darbo grupei.

Žingsnis uždrausti neskiepytiems žmonėms patekti į viešąsias erdves  –  ne naujiena.  Praėjusį mėnesį Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) pareiškė, kad neskiepytiems žmonėms neleis įeiti į viešąsias vietas ir naudotis patalpomis. Buvo teigiama, kad Turkija svarsto galimybę imtis panašių priemonių, tačiau oficialaus pranešimo dar nėra.

Kadangi Kinijai pavyko užgniaužti koronaviruso protrūkį, be to, kilo abejonių dėl vakcinų saugumo, pernai pradėjus vakcinacijos kampaniją šalyje skiepijimų skaičius buvo mažas, todėl pareigūnai, siekdami padidinti skiepijimų skaičių, taikė įvairias skatinamąsias priemones.

Nuo antradienio Kinijoje buvo panaudota daugiau kaip 1,4 mlrd. vakcinos COVID-19 dozių, pranešė Nacionalinė sveikatos komisija, nenurodydama paskiepytų žmonių skaičiaus.

Šaltinis

*Jei Jums patiko šis tekstas, paremkite per Contribee arba PayPal.

Komentuokite