Skip to content

Kiek pinigų buvo rasta Stalino banko sąskaitoje po jo mirties

stalino palikimas,stalino turtai,po stalino mirties

Josifas Stalinas, nepaisant didelio atlyginimo, gyveno kukliai. Po jo mirties nebuvo rasta didelių pinigų sumų ar nekilnojamojo turto.

Kuklus lyderis

Stalinas turėjo apie 20 vilų, daugiausia įsikūrusių jūros pakrantėje, įskaitant Krymą, Sočį ir Abchaziją. 1953 m. kovo 5 d. buvo sudarytas mirusiam tarybiniam lyderiui priklausiusių daiktų sąrašas. Jame buvo kelios pypkės, šešios tunikos, 10 porų kelnių ir taupomoji knygelė su 900 rublių.

Stalino pagrindinėje viloje nebuvo rasta jokių juvelyrinių dirbinių ar grynųjų pinigų. Tokia pati padėtis buvo ir kitose vilose.

Didžiausias atlyginimas tarybų šalyje

Stalino mėnesinė alga buvo 10 000 rublių, o kvalifikuotas tarybinis darbininkas gaudavo 10 kartų mažiau. Jis taip pat reguliariai mokėjo 300 rublių partijos nario mokestį.

Lieka paslaptis, kam Josifas Visarionovičius išleido likusias lėšas. Stalino saugumo viršininkas Nikolajus Vlasikas prisiminė, kad generalisimas dažnai prašydavo pakeisti naujus odinius batus į įprastus senus, net jei jie jau buvo skylėti.

Stalino palikimas

Politikas savo artimųjų prabangiomis dovanomis nelepino. Po savęs „tautų tėvas” nepaliko jokio nekilnojamojo turto ar sąskaitų bankuose.

Pasak publicisto Aleksandro Kolesniko, informacija apie Stalino sąskaitas Šveicarijos bankuose, kuriomis neva naudojosi jo dukra Svetlana Alilujeva, nėra patvirtinta dokumentais. A. Kolesnikas teigia, kad TSRS lyderio įpėdiniai tarpusavyje pasidalijo po sovietų vadovo mirties likusias santaupas – 30 tūkst. senųjų rublių.

Komentuokite