Skip to content

Kepta karka. Senbernio receptas

senbernio receptas

Nors vaizdas ne labai „prekybinis“, tačiau mėsa tiesiog krenta nuo kaulų, o skonis – nepakartojamas! Nuotrauka iš asmeninio albumo

Ne kartą valgiau lenkiškai paruoštą kiaulės karką ir visada likdavau sužavėtas. Teiraudavausi, kaip ją paruošti, na, o tada visas baisumas ir prasidėdavo… Ruošiamas tam tikras marinatas, švirkštu suleidžiamas palei kaulus, karka ilgai bręsta, po to troškinama, kepama ir t.t. Žodžiu, ties ta vieta mano domėjimasis baigdavosi.

Tačiau yra pats paprasčiausias paruošimo būdas, kokį tik įmanoma sugalvoti, nes daryti, praktiškai, nereikia nieko. Todėl šį paruošimo būdą ir pavadinau senbernišku.

Senbernio receptas karkai

Jums tereiks dviejų ingredientų:

karkos;

druskos.

Viskas, daugiau niekuo nesirūpinkite: nei prieskoniais, nei marinatais. Žinoma, svarbu, kad turėtumėte orkaitę arba “lėtaeigį” puodą. Pats puodo kol kas neturiu, tad papasakosiu, kaip karką išsikepti orkaitėje.

Gaminimo eiga:

Imate nuplautą ir po to nusausintą karką (ji turi būti nesušalusi, kambario temperatūros) ir ištrinate ją druska. Dedate į kepimo skardą, kišate į orkaitę, nustatote 140 laipsnių temperatūrą ir pamirštate maždaug  5 valandoms. Kepimo laikas priklauso nuo karkos dydžio. Jei karka mažesnė, bandykite į ją smeigti peilį jau po 3 valandų. 

Viskas.

Po to valgote sultingą mėsytę, o išvarvėjusius taukus susipilkite į atskirą indelį, nes tokioje žemoje temperatūroj išvarvinti taukai yra patys sveikiausi, tinka ir į sriubą dėtį, ir ant duonos teptis. Be to, labai skanūs.

Sakykite, ar gali būti paprastesnis receptas?

Dar papildysiu: nereikalingas joks kepimo indas, maišas, į orkaitę nereikia dėti indelio su vandeniu. Tiesiog druska ištrinta karka įdedama į skardą ir kepama.

Skanaus!

Gal jus sudomins „Virtos bulvės su grietinėle: paprasta ir skanu“?

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite