Skip to content

Kepenų valymas aliejumi ir sultimis: kas vyksta organizme?

kepenų valymas aliejuje

Internete pilna tokių ir panašių reklaminių vaizdelių, siūlančių išsivalyti kepenis.

Pamenu, turėjau  draugą  –  ne feisbukinį, tikrą. Linksmas draugas buvo: mergaites mylėjo, laisvalaikiu  –  žmoną. Išgerti nevengdavo, bet nevengdavo taip ne smulkiai  –  po 2  –  3 dienas be pertraukų. Ir atėjo jam paskutinioji. Tai yra, žmona jam įteigė, kad tokiu tempu ilgai negyvens. Ir pradėjo draugas gydytis, ir apsiblausė vyruko akelės…

Sutinku vieną dieną jį  –  visas toks tvarkingas, tačiau smarkiai liūdnas, tarsi depresija sirgtų.

–  Kepenis valiausi…  –  pratarė liūdnai, o jo pageltęs veidelis man priminė kažkokio žymaus faraono mumiją.

–  Kaip?  –  išsižiojau.

–  Ai, čia ilgas receptas… Geri sultis, po to aliejų, po to šildai šoną…

–  Išsivalei?

–  Jo…  –  pratarė liūdnai ir nuklibinkščiavo. Stebėdamas jo tolstantį siluetą prisiekiau, kad geriau būsiu baisiausiai užsiteršęs, tačiau niekada netapsiu tokiu sveikuoliu, kaip mano liūdnasis faraonas.

Ir, pasirodo, neapsirikau.

Pastarosiomis dienomis, kažkaip, tarsi netyčia, vis iškildavo tas nelemtas kepenų valymas. Tai feisbuke kas apie jį parašo, tai kokį video filmuką tarsi netyčia užtinku. Juk būna tokių dalykų gyvenime, kad vienas ir tas pats reiškinys pradeda kartotis, šmėžuoti prieš akis  ir tu, jei nesi iki galo trenktas, suvoki, kad reiktų į jį dėmesį atkreipti.

Taigi, šį kartą man sušmėžavo kepenų valymas. Būsimus šio tekstuko kritikus perspėju: prieš sėsdamas rašyti, perskaičiau lygiai 9 ilgus tekstus šia tema ir pažiūrėjau 2 video. Taip, kad į kovą kylu su ietimi, o ne su mediniu kardu!

Bet pati mano minčių esmė kyla ne iš tų 9 tekstų ir 2 video, o iš bendro gyvenimiškų reiškinių suvokimo, kurį, va , jau apie 50 metų lavinu.

Pirma: kaip jau kartojau ne kartą, organizmo ar kokio organo valyti nereikia. Organizmas visada valosi pats ir tai daro pačiu optimaliausiu būdu, mes tikrai už jį geriau nesugalvosime. Yra išimčių: kai žmogus staigiai apsinuodija (nuodingais grybais, senu maistu, alkoholiu, narkotikais, išgeria chemikalų, kvėpuoja nuodingomis dujomis) tada organizmui pagalba reikalinga. Va, tada statomos lašelinės, klizmos, perpilamas kraujas, valomas skrandis.

Bet mes kalbame apie kasdienybę. Tikiu, kad pusryčiams benzino niekas negeria, pietums musmirių mišrainės nevalgo, todėl “organizmo valymas” turėtų skambėti gana egzotiškai.

Oi, mes apie kepenis čia kalbam.

Kol neužmiršau, patarimas tiems, kurie visapusiškai trokšta valyti, praplauti savo kepenis. Susitarkite su pažįstamu chirurgu, kad po jūsų mirties išpjautų jūsų kepenis ir jas gerai praplautų. Su feiriu. Nes tai vienintelis būdas realiai “išsivalyti” šį organą.

Internete radau tikrai dešimtis receptų, visomis kalbomis, kaip teisingiau valyti kepenis. Žodžiu, kelias dienas reikia gerti daug obuolių sulčių, po to, vieną dieną ryžtingai įkalti apie 300 ml alyvuogių aliejaus su citrinų sultimis ir po to kepenis laikyti šiltai. Po kiek laiko, tualete, galite stebėti širdžiai malonų vaizdelį  –  akmenis! Akmenys įvairių dydžių ir spalvų, nuo balzganai žalsvos iki tamsiai rudos. Vieni jų  –  kietesni, kiti trapesni. Bet kokiu atveju širdis džiaugiasi  –  kepenys švarios!

O dabar rimtai ir, pasistengsiu trumpai.

Kas vyksta organizme “kepenų valymo” metu?

Kelių dienų sulčių dieta organizmą kiek nualina, jis realiai išsivalo, tai yra, viskas, kas turėjo iškristi į klozetą, iškrito, liko tik apyšvarės, išbadėjusios žarnelės.

Po to vyksta žiauriausias dalykas  –  aliejaus gėrimas. Per trumpą laiką žmogus gauna ypač didelį kiekį riebalų. Išgėręs 300 ml riebalų į save“įsikrauna” maisto, kuris, jei virstų į energiją, išskirtų apie 2700 kcal. Ir tai  –  per trumpą laiką, per kelias minutes! Tiek energijos, ir dar mažiau, žmogui reikia gauti per visą parą! Beje, riebalas dar sumaišytas su citrinų sultimis (pagal receptūrą  –  taip pat apie 300 ml).

Kepenys šoke: ką daryti? Prasideda padidintas tulžies išsikyrimas. Tulžis norėtų riebalus apvirškinti, tačiau jų labai daug. Ir, jei normalaus valgymo metu kepenys išskiria 600  –  800 ml tulžies, tai šiuo atveju, kovodamos su riebalų kalnu, jos per trumpą laiką išskiria net virš 3, 5 litrų! Kepenys, nespėdamos gaminti tulžies, pradeda kraujuoti.

Į mūsų žarnyną per trumpą laiką papuola: 300 ml riebalų, 300 ml citrinos rūgšties, 3,5 l tužies ir dar kažkiek kraujo. Taigi, iki šiol kelias dienas badavęs organizmas staiga gauna virš 4 litrų visokio „gėrio“, kurį reikia perdirbti, įsisavinti, o tai, kas liko  –  pašalinti iš organizmo. Visas tas marmalynas po truputį įsisavinamas, iš jo išsiurbiama didžioji dalis vandens, tačiau pati tirštuma lieka ir keliauja lauk.

Kaip kur tirščiai sulimpa kiek stipriau ir mūsų laimingasis kepenų valytojas džiaugiasi įvairaus dydžio “akmenimis”. Žalsvi jie nuo tulžies, o kai kurie rudi  –  nuo kraujo. Taip, jei atidžiai apžiūrėti WC turinį, gali kilti pagrįsta nuostaba: juk, iš esmės, savaitę laiko nieko nevalgiau, išgėriau skysto aliejaus su sultelėmis, o čia, klozete, tokia įvairovė ir jos tiek daug!

Ir bukas kepenų valytojas lieka įsitikinęs, kad visas tas matomas brudas buvo jo kepenyse, bet teisingų pastangų dėka, dabar plūduriuoja tualete. Ir didelis džiaugsmas bei ramybė apima tokį žmogelį, nors, gal dar kiek krečia šaltis, dreba rankos, skauda vieną ar kitą šoną, galvą, padidėjęs spaudimas ir širdutė kiek perplaka. Visa tai niekai, visą tai užgožia nuostabus klozeto turinys!

Va taip, mielieji mano, toks tai ir yra “kepenų valymas”. Beje, tokio valymo metu kepenis galima realiai susigadinti, tada vien aliejumi su citrina jau neatsipirksite.

Draugiškas patarimas: baikit durnavoti ir tikėti šarlatanais. Rūpinkitės savo mityba, gyvenimo būdu, nervais, ir niekada niekuo nesirgsite, nereiks nieko valyti nei taisyti. O kepenų valymas aliejumi ir sultimis jums bus liks tik pasakaitėmis iš rūsio.

Gal jus sudomins dėl kokių hormonų priaugame antsvorio?

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite