Skip to content

Kavos nauda: itin teigiamas poveikis kepenims

Viso pasaulio mokslininkai diskutuoja apie kavos naudą ir kenksmingumą, tačiau, pasirodo, šis gėrimas gali smarkiai įtakoti kepenų sveikatą.

Amerikiečių mokslininkai priėjo išvados, kad kava gali padėti susitvarkyti netgi su alkoholizmo iššauktomis problemomis. 

Johns Hopkins Bloomberg visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkai išstudijavo 14 208 žmones nuo 45 iki 65 metų. Tyrimas vyko daugiau nei 20 metų.

Mokslininkai išsiaiškino, kad kavos mėgėjai turėjo net 21% mažesne riziką susirgti kepenų ligomis.

Be to, buvo nustatyta, kad per dieną geriami 2 puodeliai kavos net 44% mažino riziką išsivystyti kepenų cirozei. Trys puodeliai riziką mažino 57%, o 4  – 65%.

Kepenų cirozė gali iššaukti mirtį ir tokio dalyko, kaip šios ligos gydymas  – nėra. Todėl labai svarbu, kad žymiai sumažinti ligos riziką gali padėti vartojimas kavos  – pigaus ir organizmo gerai toleruojamo gėrimo – pažymi gydytojas Oliver Kennedy.

Gaunasi taip, kad kava tiesiog saugo jūsų kepenis, o kai kurių tyrimų išvados dar įdomesnės: kava gali būti itin gera onkologinių susirgimų profilaktikos priemonė bei apsaugo jūsų smegenis nuo senatvinės demencijos. 

Tuo pačiu mokslininkai pažymi, kad norint pajusti žymesnį kavos poveikį, reiktų atsisakyti grietinėlės bei pieno.

Jums gali patikti straipsnelis „Kava ar arbata: kas kenksmingiau? Žiaurus Švedijos karaliaus eksperimentas su broliais – dvyniais“

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite