Skip to content

Išminčius – apie vaikų ligas ir depresiją

Negaliu nepasidalinti vieno išminčiaus pastebėjimais apie vaikų ligas ir depresiją. Išminčiui uždavė klausimą:

kaip elgtis, kad vaikai, jaunimas, mažiau sirgtų, nepultų į depresiją?

– Didžiausia klaida, kurią mes darome, – pasakojo išminčius, – tai per daug didelis dėmesys sergančiam žmogui ir per daug mažas, kai žmogui gera, linksma, kai jis sveikas ir laimingas.

– Vaikai labai imlūs. Jei jiems trūksta dėmesio, jie prisimena, kaip su jais buvo elgiamasi, kai sirgo. Gulėjo lovoje, nereikėjo nei dirbti, nei mokytis, nei padėti su namų ruoša. Tėtis ir mama šokinėjo aplink jį, maitino skaniausiais patiekalais, tenkino visas užgaidas.

– Kai jis pasveiko, dėmesys jo asmeniui nublanko. Kai jam buvo gera ir smagu, šalia nebuvo nei tėčio, nei mamos.

– Todėl vieną dieną jis nusprendė ligą suvaidinti. Viskas pasisekė kuo puikiausiai: vėl grįžo šeimos dėmesys, vėl juo buvo rūpinamasi, domimasi. Pasidžiaugęs dėmesiu, vaikas vėl grįžo į normalų gyvenimą, tačiau pamatęs, kad jis vėl tapo nebereikalingas, pabandė dar kartą, ir dar kartą, ir dar – susirgti.

– Ilgainiui jis savo noru pasinėrė į liguistą būseną. Jei iš pradžių dar galėdavo iš jos išbristi, greitu laiku jo valia nusilpo ir jis tapo tikru ligoniu.

– Ką daryti? Vaikams reikia rodyti, kad sirgti neįdomu ir neapsimoka. Kai vaikas sveikas, kai džiaugiasi gyvenimu, reikia kuo daugiau būti kartu, džiaugtis kartu. Mažasis žmogus savo vidumi suvoks, kad gera sveikata tai ir yra laimė, malonumas, džiaugsmas. Kiekvieno negalavimo metu jis visomis savo išgalėmis stengsis pasveikti, o pozityvios mintys paveiks ir organizmo funkcijas – ligonis iš tikrųjų greičiau sveiks. Nes jis labai lauks susitikimo su laimingais ir juo besidominčiais tėvais, draugais, kitais artimaisiais.

– Nedarykite sau nuolaidų: jei ką nors norėjote padaryti, būtinai ir padarykite, neatidėliokite. Tai geriausias vaistas prieš kūno ir proto tingumą, kuris atneša tik ligas ir kančias.

Himalajų druska nuo paprastos druskos skiriasi tik milžiniška kaina

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite