Skip to content

Graikinių riešutų trauktinė

riešutų trauktinėTikriausia, iš pradžių turėčiau šį gėrimą išgirti: koks jis „sveikas“ ir skanus, stimuliuojantis širdies darbą, bei kraujagysles nuo cholesterolio apvalantis. Bet aš to nesakysiu, nes nežinau. Gal ir valo, gal ir stimuliuoja, o faktas tik tas, kad tai labai skanus gėrimas ir, kas įdomiausia, daugiau 50 ml per kartą neišgersi. Taigi, tai yra antialkoholinis alkoholis, o tai reiškia, kad jo niekada nepadauginsite. Gal meluoju: padauginti įmanoma, tačiau tik vieną kartą. Išgėrus kiek daugiau trauktinės, gali pasidaryti labai bloga, jūs apsivemsite, smarkiai plaks širdis, burnoje atsiras labai nemalonus poskonis.

Gėrimo „gerumas“ tame, kad su juo gausite gerai įsisavinamo jodo, o pati trauktinė aromatinga bei skani. Balkanuose, kur ši trauktinė populiari, žmonės įsitikinę, kad saikingas vartojimas gydo skydliaukę ir mažina kraujo riebumą.

Taigi, pirmyn prie receptūros!

Gaminame 4 litrus gėrimo.

Trauktinei  jums reiks maždaug 120 nesubrendusių graikinių riešutų, 1 kg medaus bei 3 litro kokio nors kokybiško alkoholinio gėrimo. Galima naudoti degtinę ar brendį, o aš naudoju konjaką. Taigi, turėjote suprasti, kad gėrimėlis bus ne iš pigiausių.

Riešutus supjaustote į keturias dalis, sumetate į persišviečiamą indą (stiklainį) ir sukrečiate medų. Stiklainį geriausia laikyti šiltai, kad gautų kuo daugiau saulės spindulių. Karts nuo karto reiktų pakratyti. Medus dar tą pačią dieną pavirsta į skystą tyrę ir apsemia riešutėlius.

Dabar galite kiek pailsėti, tai yra, medus su riešutais turi bręsti… 40 dienų! Kaip jau minėjau – karts nuo karto stiklainio turinį supurtykite. Patikėkit, anksčiau ar vėliau, tas 40 dienų pralekia ir ateina momentas, kai reikia įsigyti alkoholį. Tris litrus.

Paimkite didesnį indą, puodą, ir per kiaurasamtį į jį nutekinkite skystį, semiantį riešutėlius. Pačius riešutus galite išmesti – jie jau viską, ką sugebėjo, atidavė.

Po to į puodą su medaus – riešutų sultimis supilate alkoholį, visus 3 litrus, kiek pamaišote ir trauktinė gatava. Supilstote į butelius, pasižymite, kad tai ne mašininis tepalas (spalva tokia tamsiai žalsvoka) ir viskas – turite skanų vaistą. Daugiau 30 ml per dieną gerti tikrai nerekomenduočiau.

Skanu, tikrai skanu. Ir, labai tikiuosi, sveika.

Va, taip ir prasigeriama… Paskaičiavau: jei kasdien ragaučiau (labai tinka prie kavutės) po 30 ml, per 4 su puse mėnesio visus 4 litrus ir išgerčiau… Per metus, vien gydymuisi man reiktų beveik 11 litrų gėrimo! Štai kokia baisi ta alkoholio vartojimo statistika.

Ops, vos neužmiršau: trauktinę geriausia gerti ryte, tuščiu skrandžiu.

Gal jus sudomins 10 pačių skaniausių padažų, kuriuos galite pasidaryti patys?

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite