Skip to content

„Facebook“ pripažino tiesą: „faktų tikrinimai“ iš tikrųjų yra tik (kairiųjų) nuomonė

facebook pripažino tiesą„Facebook“ pagaliau pripažino tiesą: „faktų patikrinimai“, kuriais socialinė žiniasklaida kontroliuoja, ką amerikiečiai skaito ir žiūri, yra tik „nuomonė“

Tai įvyko dėl garsaus žurnalisto Johno Stosselio iškelto ieškinio, kuris atskleidė, kad tariama kairiųjų kova su „dezinformacija“ tėra farsas.

Stosselis paskelbė porą vaizdo įrašų, kuriuose palietė trečiąjį liberalios politikos bėgį – klimato kaitą. Nė vienas iš video kalbėjusių žmonių nekėlė klausimo, ar klimato kaita yra tikra, tačiau kiekvienas iš jų kalbėjo visai apie kitus klausimus, t. y. apie miškų valdymą ir technologijų naudojimą siekiant prisitaikyti prie klimato kaitos. Tačiau trečioji šalis, su kuria „Facebook“ sudarė sutartį šiems kūriniams peržiūrėti, „Science Feedback“, pažymėjo juos kaip „melagingus“ arba „neturinčius konteksto“.

Kodėl?

 „Science Feedback“ nepatiko Stosselio „tonas“. Tai reiškia, kad negalima rašyti apie klimato kaitą, jei nepabrėžiate, jog tai didžiausia katastrofa žmonijos istorijoje ir kad kovai su ja turime išleisti trilijonus.

Šio “faktų tikrintojų” pateikto vertinimo pagrindu  „Facebook“ draudžia arba  menkina Stosselio reportažus, atimdamas iš jo skaitytojus ir pajamas.

O kai iškeliamas ieškinys, „Facebook“ pakelia rankas ir aiškina: „Tai ne mūsų problema! Juk žurnalistas nesiremia mokslu!”

„New York Post“ su panašiomis problemomis susiduria jau ne pirmą kartą. 2020 m. vasarį buvo skelbta Stiveno V. Mošerio (Steven W. Mosher) skiltis, kurioje buvo KLAUSIAMA, ar COVID-19 nutekėjo iš Vuchano laboratorijos. Facebook faktų tikrintojai tai pavadino „melaginga informacija“.

Žinoma, tie tariamai „nepriklausomi“ moksliniai tikrintojai rėmėsi grupe ekspertų, kurie buvo suinteresuoti atmesti šią teoriją – įskaitant „EcoHealth“, kuri finansavo Vuchano laboratoriją.

Šiuo atveju „faktų patikrinimas“ buvo anuliuotas, tačiau tik tada, kai tai jau buvo nebesvarbu.

“Faktų tikrinimo” pramonę finansuoja tokie liberalūs magnatai kaip Džordžas Sorošas, vyriausybės finansuojamos ne pelno siekiančios organizacijos ir pačios technologijų milžinės. “Tikrintojai” nėra nešališki tiesos arbitrai: jie yra naudingas nukreipiamasis faktorius, kuriuo „Facebook“ gali pasinaudoti, kad išvengtų atsakomybės.

Šaltinis New York Post

Gal jus sudomins „Antverpeno zoologijos sode dviem begemotams atlikti Covid testai buvo teigiami“?

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite