Skip to content

BMJ: „Pfizer” vakcinos klinikinis tyrimas buvo atliktas netinkamai

„Pfizer” vakcinos nuo koronaviruso klinikiniame tyrime buvo daug pažeidimų – buvo klastojami duomenys, atskleista savanorių tapatybė ir nuslėptas neigiamas šalutinis poveikis.

Apie tai rašė žurnalas BMJ, kurio žurnalistai patys atliko tyrimą.

Su redakcija susisiekė Brooke Jackson, anksčiau dirbusi „Ventavia Research Group”, kuri padėjo „Pfizer” atlikti klinikinius vakcinos tyrimus. Moteris atskleidė, kad 2020 m. rugsėjį ji buvo atleista iš darbo po to, kai bendrovės vadovybei ne kartą pranešė apie plačiai paplitusius klinikinių tyrimų pažeidimus.

Jackson žiniasklaidai perdavė dokumentus, nuotraukas, vaizdo ir garso įrašus. Žurnalistai patikrino gautus duomenis ir viskas pasitvirtino. Atliekant vakcinos bandymus nebuvo laikomasi standartų ir taisyklių, atvirkščiai, nei nuolat teigia „Pfizer” vadovai.

Tyrimų rezultatai buvo periodiškai klastojami, o kai kuri informacija buvo slepiama. Bendrovės atstovai nereagavo ar reagavo pavėluotai į pacientų skundus dėl sunkių šalutinių vakcinos poveikių.

Paruošta pagal sekančiame straipsnyje skelbiamą informaciją: Covid-19: Researcher blows the whistle on data integrity issues in Pfizer’s vaccine trial

Komentuokite