Skip to content

Balkaniškas pupelių troškinys su mėsa

Šiandien mūsų meniu – balkaniškas pupelių troškinys

Pupelių troškinys – itin populiarus patiekalas Balkanuose. Pupelės naudojamos tirštai sriubai ar net košei gaminti. Ir viena, ir antra – labai skanu!

5 porcijoms reikės:

0.5 kg pupelių;

1  –  1.5 kg dviejų ar dar daugiau rūšių mėsos. Privaloma naudoti rūkytą ar vytintą mėsą (karka, blauzda). Jei papildomai naudosite jautieną, geriau, kad tai būtų šonkauliai: mėsa su kaulais visada duoda geresnį skonį;

3  –  4 pilni valgomieji šaukštai kiaulės taukų arba 100 ml tyro alyvuogių aliejaus;

0.5 kg svogūnų;

žalumynų (petražolės, krapai, salierų lapai, rozmarino šakelė);

smulkiai maltos aitrios paprikos miltelių;

smulkiai maltos saldžios paprikos miltelių;

keletą lauro lapelių, juodųjų pipirų, druskos ar sūraus prieskoninių žolelių mišinio.

Gaminimas:

pupeles dar iš vakaro užpilti šaltu vandeniu ir palikti brinkti. Kitą dieną, nupilus vandenį, vėl užpilti šaltu vandeniu ir užvirinti. Pupelėms užvirus, pavirti porą  –  trejetą minučių ir vandenį nupilti, pupeles perplauti šaltu vandeniu. Ši keista procedūra smarkiai mažina pupelių sukeliamą pašalinį poveikį  –  dujų išsiskyrimą organizme.

Keptuvėje išlydyti taukus (jei aliejus  –  tik įkaitinti) ir pakepinti rinkelėmis pjaustytus svogūnus. Kepti, kol jei sukris, tačiau iki karamelizacijos kaitinti nereikia. Pabaigoje supilti saldžios ir aitrios paprikos miltelius, kiek apkepinti ir nugesinti šlakeliu vandens.

Į puodą su pupelėmis įpilti vandens, sudėti mėsą (stambiais gabalais), suversti keptus svogūnus, užvirinti, sumažinti ugnį ir palikti, kad vos kunkuliuotų. Virti 4  –  5 valandas (nieko blogo ir ilgiau  –  skonis tik gerėja), prieš pabaigą sudėti visus prieskonius, kapotas žoleles, druską. 

Labai skanu valgyti su raugintais ar marinuotais kopūstais, marinuotais agurkais ar šviežio kopūsto salotomis. 

Skanaus! 

Daugiau patiekalų receptų rasite čia

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite