Pradžia » Visi įrašai » Balkaniškas pupelių troškinys su mėsa

Balkaniškas pupelių troškinys su mėsa

5 porcijoms reikės:

0.5 kg pupelių;

1  –  1.5 kg dviejų ar dar daugiau rūšių mėsos. Privaloma naudoti rūkytą ar vytintą mėsą (karka, blauzda), o jei papildomai naudosite jautieną, geriau, kad tai būtų šonkauliai: mėsa su kaulais visada duoda geresnį skonį;

3  –  4 pilni valgomieji šaukštai kiaulės taukų arba 100 ml tyro alyvuogių aliejaus;

0.5 kg svogūnų;

žalumynų (petražolės, krapai, salierų lapai, rozmarino šakelė);

smulkiai maltos aitrios paprikos miltelių;

smulkiai maltos saldžios paprikos miltelių;

keletą lauro lapelių, juodųjų pipirų, druskos ar sūraus prieskoninių žolelių mišinio.

Gaminimas:

pupeles dar iš vakaro užpilti šaltu vandeniu ir palikti brinkti. Kitą dieną, nupilus vandenį, vėl užpilti šaltu vandeniu ir užvirinti. Pupelėms užvirus, pavirti porą  –  trejetą minučių ir vandenį nupilti, pupeles perplauti šaltu vandeniu. Ši keista procedūra smarkiai mažina pupelių sukeliamą pašalinį poveikį  –  dujų išsiskyrimą organizme.

Keptuvėje išlydyti taukus (jei aliejus  –  tik įkaitinti) ir pakepinti rinkelėmis pjaustytus svogūnus. Kepti, kol jei sukris, tačiau iki karamelizacijos kaitinti nereikia. Pabaigoje supilti saldžios ir aitrios paprikos miltelius, kiek apkepinti ir nugęsinti šlakeliu vandens.

Į puodą su pupelėmis įpilti vandens, sudėti mėsą (stambiais gabalais), suversti keptus svogūnus, užvirinti, sumažinti ugnį ir palikti, kad vos kunkuliuotų. Virti 4  –  5 valandas (nieko blogo ir ilgiau  –  skonis tik gerėja), prieš pabaigą sudėti visus prieskonius, kapotas žoleles, druską. 

Labai skanu valgyti su raugintais ar marinuotais kopūstais, marinuotais agurkais ar šviežio kopūsto salotomis. 

Skanaus! 

Komentuokite