
Photo by DESIGNECOLOGIST on Unsplash
Sakoma, kad mirti nuo širdies smūgio – puikus pasirinkimas.
Tiesą pasakius, pasirinkti retai pasiseka, tad, belieka tikėtis staigios mirties senatvėje, geriausia miegant ir kokį nors gražų sapną matant.
Na, bet straipsnio pradžia tai juodų juodžiausia, o iš tikrųjų norėjau papasakoti apie širdies smūgį išpranašaujančius simptomus, kurie gali pasireikšti labai anksti – netgi prieš mėnesį.
Taigi, metame juokus į šoną ir skaitome.
Nuovargis
Jėgų netekimas, silpnumas – tai vienas pagrindinių ženklų, rodančių jog galite patirti širdies smūgį. Šis ženklas aktualus moterims, vyrams šis požymis pasireiškia retokai.
Kalbame apie nuovargį, kuris nesusijęs su padidėjusia fizine ar protine veikla. Šis nuovargis dažniausiai pasireiškia antroje dienos pusėje ir būna toks stiprus, kad kartais net būna sunku pasikloti lovą.
Sutrikęs virškinimas
Ir vyrus ir moteris gali kankinti tokie patys požymiai: skausmas viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas esant tuščiam skrandžiui, arba net prisivalgius, jausmas, kad esate pilnas, išsipūtęs.
Skausmai prieš širdies smūgį “banguoja”. Nurimsta, vėl pakyla, vėl nurimsta. Kas susiję su pilvo skausmais – esant fizinei įtampai jie padidėja, o ilsintis – išnyksta.
Miego sutrikimai
Miego sutrikimai prieš širdies smūgį labiau būdingi moterims. Dažniausiai juos lydi išsiblaškymas, nerimas.
Miego sutrikimai gali būti įvairūs, tačiau, kas susiję su širdies problemomis, charakteringa sunkiai užmigti ir netikėtai atsibusti vidury nakties.
Kvėpavimo sutrikimai
Labai dažnai, mėnesį ar net kelis mėnesius prieš širdies smūgį, kankina padažnėjęs kvėpavimas. Tai nepriklauso nuo lyties. Padažnėjusį kvėpavimą dažnai lydi galvos svaigimas.
Plaukų retėjimas
Mokslininkai plaukų retėjimą taip pat priskiria vienam iš artėjančio širdies smūgio simptomų. Šis požymis labiau būdingas vyrams, tačiau sutinkamas ir moterų tarpe. Dar vienas simptomas – padidėjęs hormono kortizolio kiekis plaukuose.
Širdies perplakimai
Simptomas labiau charakteringas vyrams, o moterys kartu su perplakimais dažnai jaučia paniką, nerimą. Perplakimai prasideda netikėtai ir pasireiškia skirtingai: kaip aritmija (nereguliariu širdies plakimu), tachikardija (sustiprėjusiu plakimu). Perplakimai, kaip taisyklė, trunka ne ilgiau 1 – 2 minučių, o jei trunka ilgiau, gali pradėti svaigti galva, padidėti bendras silpnumas.
Gausus prakaitavimas
Padidėjęs prakaitavimas dieną bei naktį taip pat yra ankstyvas ženklas apie artėjantį širdies smūgį. Simptomas labiau taikytinas moterims (dažnai painiojamas su prakaitavimu, lydinčiu klimaksą), tačiau pasitaiko ir vyrams. Dažniausiai išmuša šaltas, lipnus prakaitas, kuris nesusijęs nei su aplinkos temperatūra, nei su fizinėmis apkrovomis. Naktimis prakaitavimas gali būti toks gausus, kad net permirksta paklodė.
Skausmas krūtinėje, kūne
Skausmas krūtinėje, pagal savo charakterį bei intensyvumą, smarkiai skiriasi moterims ir vyrams. Vyrų tarpe šis simptomas sutinkamas daug dažniau ir priskiriamas ankstyviems širdies priepuolio požymiams. Moterims šis požymis pasireiškia tik maždaug 30% atveju.
Skausmas krūtinėje gali pereiti (ne visada) į rankas, dažniausiai į kairę ranką, į apatinę žandikaulio dalį, gerklę, pečius, kaklą, skrandį. Skausmas gali būti nuolatinis ar laikinas.
Rizikos faktoriai
Visi žinome, kad širdies smūgius dažniausiai patiria nutukę bei mažai fiziškai judantys žmonės, tačiau egzistuoja tam tikri nespecifiniai rizikos faktoriai:
Įstrižos raukšlės arba klostės ant jūsų ausų spenelių;
Pūlingi spuogeliai ant vokų, dažniausiai geltonos spalvos;
Pagausėjęs plaukų augimas ausyse (vyrams);
Ankstyvas pražilimas (vyrams).
Jums taip pat bus įdomu „Prekybos centruose parduodami kiaušiniai gydo ir sargdina”