Ar egzistuoja teisingumas?

Kai vilkas sudrasko stirną, ko gero, gaila stirnos ir dažnas pasakys, kad tai blogai, ypač stirnai.
Jei vilkas stirnų nebegaudys, jis dvės iš bado. Tada irgi blogai, ypač vilkui.
Tad, gerai ar blogai, kad kažkas kažką drąsko ir taip maitinasi?

Nei gerai, nei blogai: tokia yra realybė ir ji nei kiek nepriklauso nuo mūsų nuomonės, įsitikinimų, norų ir troškimų.
Valdantieji dulkina tautą? Taip. Net pačios demokratiškiausios šalys savo piliečius apkrauna dideliais mokesčiais, o tai taip pat dulkinimas, tik subtilesnis, fiziškai ne taip skausmingas.

Tačiau, kol egzistuos valstybės, taip visada ir bus: kažkas sėdės aukščiau ir dulkins esančius apačioje. Kitaip valstybė negalėtų funkcionuoti.
Visos utopinės fantazijos apie idealias santvarkas sugriūna, kai susiduri su šalta, racionalia realybe.

Valstybės užduotis: ginti tautiečius nuo išorės priešų, administruoti surinktas lėšas ir gerinti savo piliečių buitį, rūpintis jų sveikata ir kasdienybe. Jei manote, kad valdžios atstovai tai turėtų daryti iš idėjos ir patriotizmo, tai daugiau taip nemanykite. Vienas kitas gali papulti ir idėjinis, tačiau pats mechanizmas, kad gerai suktųsi, turi būti taip pat gerai ir tepamas. Užtat valdantieji turi ir daugiau pinigų, ir susikuria patogesnes gyvenimo sąlygas, pasiskiria pensijas ir prisigalvoja įvairių savo gyvenimo pagerinimų.

Papuolęs į viršų, visada pavirs tokiu pačiu „engėju“, kaip ir visi buvę iki jo, nors, dar prieš užlipdamas į Olimpą, deklaravo, kad bus teisingas, patriotiškas, nesavanaudis ir kitaip labai geras. Čia yra pasakos apačioms, kad į viršų praleistų.
Tad, ar egzistuoja teisingumas?

Pavyzdys su vilku ir stirna aiškiai atsako į šį klausimą: viskas priklauso, iš kurios pozicijos vertinsi. Kiekvienas turi savo tiesą ir SAVO suvokimą apie teisingumą. Užtat ir pešamės be pertraukų

*Jei Jums patiko, galite mane pavaišinti kava ar taure vyno!

Komentuokite