Skip to content

Apie paprikas, faraonus ir dramblį (video)

Aukščiausios klasės ir kokybės dviračiai iš Europos sandėlių. Didelės nuolaidos, mokesčiai sumokėti, pristatymas per 7 darbo dienas.

Sena lietuvių liaudies patarlė sako: kas nevalgo paprikos, bei baklažanų, pavirsta runkeliu.

Šias nuostabias gamtos dovanas žmonės vartojo nuo neatmenamų laikų, ir vartojo tada, kai reikėdavo sužadinti proto aštrumą ar neįtikėtiną fizinį pajėgumą. Paprikų ir baklažanų savybės tapo tiesiog legenda, net senojo Egipto faraonai, prieš priimdami visai tautai gyvybiškai svarbius sprendimus, prieš tai tris dienas valgydavo vien saldžiąsias ir aitriąsias paprikas, o miegoti eidavo į baklažanų plantacijas. Mūsų valdovams kelią taip pat rodė šie nuostabūs augalai. Karalių Mindaugą, užspringusį karčia vietine paprikėle, aplankė mintis paragauti pas kaimynus augančių šių nuostabių sultingų uogų (paprika, pasirodo, yra uoga), todėl jis tuos kaimynus ir suvienijo: nuo to laiko visi Lietuvos regionai pradėjo sveikai lenktyniauti, kas karalių ir kunigaikščių stalui pateiks skanesnių, sultingesnių daržovių bei uogų.

apie paprikas

Na, galbūt žmonijos istorija buvo ir kiek kitokia, tačiau tai jokiu būdu nesumenkina saldžiųjų ir aštriųjų paprikų, bei baklažanų, gerųjų savybių. Kokios gi tos savybės? Baklažanai padeda gydyti aterosklerozę, taip pat jie naudingi nuo podagros ir labai stiprina širdies darbą.

Paprika pasižymi dideliu vitamino C kiekiu, joje gausu karotino, folinės rūgšties, vitaminų PP, B1, B2, B6 ir eterinių aliejų bei nemažai kalio, geležies, magnio bei fosforo. Šie saldieji pipirai apsaugo mus nuo auglių susidarymo, stiprina ir plečia kraujagysles, naikina infekcinių ligų sukėlėjus, padeda peršalus, malšina uždegimus, šarmina organizmą, saugo nuo aterosklerozės, naikina žalingas bakterijas, skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, gerina apetitą, stimuliuoja virškinimo procesus, gerina kraujo sudėtį bei stiprina organizmą.

Gerąsias savybes geriausia pajusti savo organizmu. Žinoma, ne visi mes – aukščiausiojo lygio kulinarai, todėl mano siūlomas patiekalas iš paprikų ir baklažanų – pats paprasčiausias. Mums tereikia paprikų, baklažanų, česnako, druskos, alyvuogių aliejaus ir acto balzamo. Ir karšto paviršiaus, ant kurio būtų galima skrudinti paprikas. Tai gali būti pati paprasčiausia, iš apačios ugnimi, kaitinama skarda, o aš panaudojau mėsos kepsninę.

Visą skrudinimo ir patiekalų gaminimo procesą pamatysite, peržiūrėję filmuką. Jei kas neaišku – pasitelkite fantaziją bei intuiciją. Šį mano pateiktą patiekalą sugadinti įmanoma, tačiau tai padaryti bus labai sunku. Pastebėjimas: druska beriama tik ant baklažanų, paprikoms ji nereikalinga. Skrudinti galima ir saldžiąsias ir aitriąsias paprikas, tik aitriąsias reiktų valgyti su mėsišku patiekalu, duona ar bulvėmis. Beje, paskrudintas bei nuluptas paprikas galima sudėti į maistinius maišelius ir pasidėti į šaldiklį: viduržiemy atšildyta paprika niekuo nesiskirs nuo šviežiai keptos!

Ir, pabaigai, “juodas” anekdotas: kuo panašūs dramblys ir paprika? Išskyrus dramblį, jie abu raudoni.

Jums taip pat gali patikti „Prekybos centre perkame samagono aparatą. Gaila, ne Lietuvoje…

Komentuokite